امروز : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷

جهانشاهی مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان شد

 

 

 


در حکمی از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، محمد جهانشاهی به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان منصوب شد.

به گزارش ایرانگردی , در حکمی از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، محمد جهانشاهی به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان منصوب شد.

 در این حکم که خطاب به مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان سمنان ابلاغ شده، آمده است نظر به تعهد و تجارب جنابعالی به موجب این حکم به عنوان مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان منصوب می‌شوید.

در بخشی از حکم انتصاب جهانشاهی آمده است: اجرای برنامه‌های خلاقانه در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی، تعریف مسیرهای جدید گردشگری، برنامه‌ریزی برای تقویت تورهای گردشگری، افزایش کیفیت هتل‌ها و رستوران‌های سنتی و بین‌راهی، ایجاد و احداث بازارچه‌ها و فروشگاه‌های صنایع‌دستی، حفاظت و پاسداری از میراث ارزشمند فرهنگی‌تاریخی و مرمت و احیای بناهای تاریخی از مهم‌ترین شاخصه‌هایی است که انتظار می‌رود در راستای تحقق اهداف سازمان میراث فرهنگی اهتمام لازم به عمل آید.

مونسان در ادامه این حکم، استفاده حداکثری از بخش خصوصی و بهره‌گیری از توان تخصصی صاحب‌نظران، کارشناسان، منابع انسانی موجود را از دیگر وظایف جهانشاهی ذکر و تصریح کرد: تعامل جدی با مدیریت عالی استان و مسئولان استانی، هماهنگی با حوزه‌های ستادی، منابع انسانی، ایجاد فضایی صمیمی و دوستانه و فراهم کردن زمینه‌های پیشرفت شغلی کارکنان از دیگر وظایف حضرت‌عالی خواهد بود.

محمد جهانشاهی از اسفندماه سال گذشته تاکنون به عنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان در این اداره کل مشغول به فعالیت بوده است.

مدیر پایگاه میراث جهانی بیابان لوت، نماینده گردشگری جمهوری اسلامی ایران در نشست تخصصی گردشگری روستایی کشورهای گروه D8، عضو انجمن بین المللی اکوتوریسم (TIES)، برنده دیپلم افتخار اولین جشنواره ملی برترین‌های صنعت گردشگری ایران، بخشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای جهانشاهی در سالهای اخیر است.

جهانشاهی مدرس، پژوهشگر و نویسنده کتاب‌هایی در حوزه گردشگری است.

پیش از این حسین خواجه‌بیدختی، مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان را به مدت سه سال برعهده داشت.

جهانشاهی مدیرکل میراث فرهنگی سمنان , جهانشاهی میراث سمنان , جهانشاهی مدیرکل گردشگری سمنان , ایرانگردی , میراث فرهنگی سمنان