امروز : ۱۳۹۷/۰۹/۲۲

مهدی صفری و مهشید نوروزی ؛ عروس و داماد نمونه سال

اجرای مراسم و آئین‌های محلی و سنتی، بویژه آیین عروسی هنوز هم به همان شکل و شمایل کهن خود در میان بخشی از مردم زنده است. هرچند این میراث به شیوه کهن خود در بخشهای زیادی از ایران دارد فراموش می‌شود اما عشایر قشقایی از آن دست مردمانند که همچنان به مراسم و آئین‌هایی از این دست همانند میراثی گرانبها می‌نگرند و آن را زنده و پابرجا نگاه داشته‌اند.


مهدی صفری داماد خوش اخلاق مرودشتی و مهشید نوروزی عروس زیبای شیرازی که از طوایف قشقایی و ترک استان فارس می باشند ، در اولین روزهای نخستین سال 1396 مراسم ازدواج خود را برگزار کردند.


این زوج جوان و خلاق در اقدامی زیبا و جالب توجه ، اتومبیل خود را با طرح سنتی و عشایری آذین بستند که با استقبال بسیار زیاد اهالی و حتی گردشگران و مسافرینی که در مسیر شیراز - مرودشت عبور می کردند ، روبرو شد.


خوش اخلاقی ، مردم داری ، وفاداری به عقاید و اصول ایل قشقایی ، ما را بر آن داشت تا این زوج را به عنوان عروس و داماد نمونه سال معرفی کنیم.برای ایشان و خانواده گرامی اشان آرزوی سلامتی و توفیق داریم.

 

 

عروس و داماد نمونه سال , عروس  نمونه شیرازی , داماد نمونه شیرازی , عروس و داماد قشقایی مهدی صفری داماد , مهشید نوروزی عروس