امروز : ۱۳۹۷/۰۳/۲۹

تقدیر سلطانی فر از اولین فارغ التحصیل مقطع دکترای گردشگری

 اولین فارغ التحصیل مقطع دکترای رشته مدیریت گردشگری، توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد تقدیر قرار گرفت.

در حاشیه نشست اعضای انجمن علمی گردشگری ایران با مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که پیش از ظهر امروز 12 مرداد ماه برگزار شد، زهرا نادعلی پور، نخستین فارغ التحصیل وقطع دکترای رشته مدیریت گردشگری، بخش هایی از پایان نامه خود را با موضوع رقابت پذیری پایدار مقاصد گردشگری ارائه کرد.

خانم دکتر زهرا نادعلی پور در این دیدار ضمن تشریح چارچوب کلی رساله خود اظهار داشت برای انجام این رساله 2 سال به تحقیق میدانی پرداخته است. دکتر  محمد حسین ایمانی خوشخو رییس دانشگاه علم و فرهنگ و استاد راهنمای این دانشجو نیز تاکید کرد که تا پایان امسال 5 دانشجوی دیگر مقطع دکترای مدیریت گردشگری فارغ التحصیل خواهند شد.

معاون رئیس جمهور پس از استماع این گزارش، با آرزوی موفقیت برای تمامی دانشجویان حوزه مدیریت گردشگری، گفت: امیدواریم در آینده شاهد فارغ التحصیلی افراد بیشتری در این رشته باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد، تلاش فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با گردشگری در پیشبرد اهداف این صنعت و رشد و رونق گردشگری موثر و مفید باشد.

هم اکنون حدود 50 دانشجو در مقطع دکترای مدیریت گردشگری و حدود 900 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد گردشگری در دانشگاه های مختلف کشور مشغول به تحصیل هستند. نکته جالب این است که به گفته مسئولان دانشگاهی، بیش از 90 درصد دانشجویان رشته مدیریت گردشگری در کشور را خانم ها تشکیل می دهند.

رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , گردشگری , ایرانگردی , هتل , بلیت , رستوران