امروز : ۱۳۹۷/۰۹/۲۲

دکتر سیدعلی ضیایی اردهالی ؛ کارآفرین نمونه صنعت گردشگری کشور

 

 

 

26سال خدمت و فعالیت در حوزه معرفی میراث فرهنگی و گردشگری کشور به مشتاقان داخلی و بین المللی ، ازدکترسیدعلی ضیایی اردهالی چهره ای نمونه در کارآفرینی خصوصا" در عرصه گردشگری شناسانده است.ایشان با ایجاد مجتمع بزرگ گردشگری خورشید اردهال و دیگر مراکز اقامتی و گردشگری توانسته است ده ها شغل را ایجاد و سالانه پذیرای بیش از 20 هزار گردشگر خارجی باشد.

دکتر سيد علي ضيايي مي گويد:« دونسل قبل از من يعني پدر برزگم و پدرم در منطقه اردهال زندگي مي کرده اند و من از کودکي ام  در جوار امامزاده بزرگوار حضرت سلطانعلي ابن محمد باقر (ع) و طبيعت بکر اين منطقه خاطرات فراواني دارم  و هميشه عشق به اين شخصيت بزرگ وجودم را سرشار کرده است.


او که به بسياري از کشورهاي جهان سفر کرده و اطلاعات کاملي از وضعيت صنعت گردشگري دنيا و ايران دارد مي گويد : در يک  سمينار گردشگري در کشور مالزي شرکت کرده بودم. وزير گردشگري مالزي مي گفت هر تخت که توسط يک توريست اشغال مي شود بين ? تا ?? شغل ايجاد مي کند برايم غير قابل باور بود و شعاري  مي نمود، بعد از سمينار وقتي وزير از هتل خارج مي شد پرسيدم چگونه اين امر امکان دارد تعداد زيادي از کساني که اطراف هتل به شغل هاي مختلف مشغول بودند را نشانم داد و گفت: اين ها تازه افرادي هستند که ساده ترين شغل ها را به واسطه حضور شما در کشور ما انتخاب کرده اند و ده ها شغل رسمي ديگر به واسطه حضور گردشکران در اين اطراف رونق دارد.


دکتر ضيايي که در کارنامه کاري خود انبوهي از تجارب و مسئوليت ها را دارد که از آن جمله مي توان به مديريت در بخش خصوصي و تجارت و بازرگاني، عضويت در ستاد توسعه کاشان ، عضويت در هيات موسس دانشگاه مهد علم و عضويت در هيات موسس انجمن هاي خيريه نابينايان، کاشانه مهر، موسسه هاجر نام برد ؛ مي گويد هميشه مشاهده انبوه جوانان تحصيل کرده و بيکار زادگاهش  برايش نگران کننده بوده و ذهنش را مشغول کرده است، خاطره ي يک زمستان سرد هنگامي که براي پابوسي حضرت سلطانعلي(ع) آمده بوده و زن جواني را مي بيند که براي فرزند نوزادش در به در بدنبال يک ليوان آب گرم مي گردد تا شير خشک برايش آماده کند ولي هيچ امکاناتي در اين محل نبوده و از همه مهمتر شانيتي که براي اين امامزاده بزرگوار قائل است او را به يک تصميم بزرگ مي رساند.


دکتر سيد علي ضيايي که قائم مقامي توليت موقوفات حسيني اردهالي را نيز برعهده دارد که آيات توليت، انبوهي از موقوفات از جمله هتل بين الملي پارسيان در قم را سرپرستي مي کنند که درآمد آن صرف امور خيريه مي شود  به گونه هاي مختلف گردشگري خوب آشنايي دارد و مي گويد:« محور کار ما در منطقه اردهال ، گردشگري مذهبي است که به برکت حضور اين امام زاده عظيم الشان  که جزء چهار امامزاده واجب التعظيم در کشور ايران است شکل گرفته و هدف اصلي ما ايجاد زيرساختي مناسب براي زائرين و گردشگراني است که به عشق حضرتش به اردهال سفر مي کنند و البته با ظرفيتي که از جهت طبيعي ، تاريخي ، علمي و ساير زمينه ها دارد آينده روشني را براي گسترش ديگر گونه هاي  صنعت گردشگري پيش بيني مي کنيم. …»

مجتمع گردشگری خورشید اردهال , هتل خورشید اردهال , دکتر ضیایی اردهالی , اقامت در اردهال , دکترسیدعلی ضیایی اردهالی