امروز : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷

تحقق 83 درصدی تعهد اشتغال اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان

 

 

 

 


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، 83 درصد از تعهد اشتغالزایی در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان محقق شد .

ابراهیم کریمی با اعلام این خبر گفت: این اداره کل موفق به تحقق 83 درصد از اشتغال تعهد شده در حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ابتدای سالجاری تا کنون شده است.


 وی افزود:  این اداره کل با توجه به رسالت دستگاهی در حوزهای سه گانه تخصصی شامل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، ایجاد زمینه اشتغال 2600 نفر را پیش بینی کرده بود که با تلاش و پیگیری کارکنان این اداره کل، تا کنون شرایط اشتغال 2179 نفر فراهم و تاکنون 83 درصد اشتغال پیش بینی شده  این اداره کل محقق شده است.

کریمی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده و پروژه های گردشگری که نیمه دوم سال به بهره برداری می‌رسند، میزان اشتغالزایی این اداره کل  بیشتر از میزان پیش بینی شده خواهد بود.


مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان بیشترین تعداد اشتغال ایجاد شده را در شهرستان گرگان و به تعداد 283 مورد تاکنون عنوان کرد و اذعان داشت: شهرستان گنبد کاووس دومین شهری است که با ثبت 223 مورد بیشترین تعداد اشتغال را به خود اختصاص داده است و در شهرستان کلاله از 98 اشتغال پیش بینی شده  تاکنون برای 151 نفر، در شهرستان رامیان از 122 اشتغال پیش بینی شده تاکنون برای 254 نفر و در شهرستان گمیشان از 69 اشتغال پیش بینی شده  تاکنون برای 132 نفر شغل ایجاد شده است.


ابراهیم کریمی در پایان گفت: در شهرستانهایی که تعهد اشتغال به صورت کامل محقق نشده، تا پایان سال روند اشتغالزایی ادامه خواهد یافت.


شایان ذکر است تعهد اشتغال این اداره کل در سال 1396 ، 1200  نفر بوده است که در پایان سال مذکور تعداد 2728 نفر در سامانه رصد اشتغال به ثبت رسید و نسبت به میزان اشتغال زایی پیش بینی شده  231 درصد رشد داشته است.

گردشگری , گردشگری استان گلستان , میراث فرهنگی استان گلستان , ایرانگردی , بلیت , سفر