امروز : ۱۳۹۷/۰۹/۲۲

رامسر، شهر برتر گردشگری کشور در نوروز 95 انتخاب شد

 رامسر در ارزیابی عملکرد و فعالیت های ستاد مرکزی خدمات سفر در نوروز سال جاری به عنوان شهر برتر گردشگری در سطح کشور انتخاب شد.

حسین سروری افزود: شهرستان رامسر در در غربی ترین نقطه از استان مازندران به لحاظ دارا بودن ظرفیت های ممتاز و بی بدیل طبیعی، تاریخی، اقلیمی و گردشگری درسطح دنیا و کشور دارای جایگاه ممتازی است.

وی اظهارداشت: این موفیقت را باید به مردم مهمان نواز رامسر و همه کسانی تقدیم کرد که در میزبانی شایسته از مهمانان شهره می باشند.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر رامسر افزود: برنامه ریزی خوب ستاد هماهنگی خدمات سفر، تعامل شایسته و استفاده ازتمام ظرفیت ها و امکانات دستگاه های اجرایی اعم از انتظامی و راهوردر کنار اطلاع رسانی گسترده خبری موجب شد تا رامسربه این مهم دست یابد.

سروری با بیان اینکه رامسر به همراه 6 شهر دیگر در سطح ملی به این عنوان مهم دست یافت افزود: برنامه نوروز امسال همراه با جشنواره های متعدد، برپایی نمایشگاه ملی ومنطقه ای صنایع دستی و سوغات، تهیه بسته های فرهنگی و اطلاع رسانی، برنامه های بومی و آیینی، کنسرت ها و جنگ های شبانه، اطلاع رسانی درشبکه تلویزیونی ملی و استانی، خبرگزاری ها و شبکه های اجتماعی، طرح اسکان فرهنگیان، ارایه طرح های ویژه ترافیکی، افزایش پارکینگ ها، خدمات بهداشتی و درمانی و امدادی، نظم و امنیت، نظارت و بازرسی مستمر، برنامه های گسترده تنظم بازار، طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استقاده از تمام ظرفیت ها در جابجایی مسافران بویژه رشد سه و نیم برابری پرواز های فرودگاه رامسر اهم عملکرد در این شهرستان بوده است.

فرماندار رامسر، میزبانی اجلاس مهم بین المللی وزاری خارجه ایران، ترکیه، آذربایجان را از دیگر رویدادهای مهم در فروردین ماه سالجاری برشمرد که دیگر بار رامسر را در صدر اخبار بین المللی و ملی قرار داد.

فرماندار رامسر همچنین از تلاش های کمیته های ده گانه ستاد هماهنگی خدمات سفرشهرستان رامسرو دبیراین ستاد (سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) کارکنان این نهاد قدردانی کرد.

شهرستان های رامسر، ساری، اصفهان، مشهد، خرم آباد، نیشابور و مریوان در نهمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با حضور سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به عنوان شهرهای برتر گردشگری انتخاب شدند.

شهرستان رامسر واقع در غرب مازندران به علت برخورداری از جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری منحصربفرد نظیر جنگل، دریا، کوه، جلگه و اماکن اقامتی مانند هتل قدیم، هتل جدید، کاخ موزه، آب های گرم معدنی از دیرباز تاکنون به عنوان عروس شهرهای ایران مطرح بوده و به همین خاطر در تمامی روزهای سال بویژه نوروز پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر است.

آمارهای موجود نشان می دهد که در نوروز سال جاری پنج میلیون و 612 هزار نفر شب مسافر در این استان اقامت داشتند که به نسبت سال قبل اقامت مسافران رشد چشمگیری داشته است.

رامسر با دست کم 70 هزار نفر جمعیت ثابت و دست کم 500 هزار نفر جمعیت متغیر یکی از شهرستان های غربی مازندران است.


رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , گردشگری , ایرانگردی , هتل , بلیت , رستوران