امروز : ۱۳۹۷/۰۶/۲۹

دولت بر حمایت از بخش خصوصی در گردشگری تاکید دارداحمد اصغری قاجاری رییس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و هنر اتاق بازرگانی ایران با شیرکوند معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی دیدار کرد.


احمد اصغری قاجاری با تبریک سال نو و اشاره به نامگذاری این سال با عنوان اقتصاد و عمل از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: هدف ما این است به طور جدی تری در سال جدید در بخش گردشگری وارد شویم و گردشگری در بخش خصوصی فعال تر از گذشته باشد.

وی یادآور شد: به دنبال مطالبات بخش خصوصی در اقتصاد ورزش و هنر هستیم و سال 94 برای ما پربار بود و تجارب متعددی در تعامل با سازمان میراث فرهنگی بدست آمد حداکثر بهره را بردیم و در سال جدید برای پیشبرد اهداف خود از این تجارب استفاده می کنیم.

رییس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و هنر اتاق بازرگانی ایران با اشاره به حضور ایران در نمایشگاه آی تی بی برلین در سال گذشته عنوان کرد: در این نمایشگاه در کنار سازمان میراث فرهنگی بودیم و این حضور روند مثبتی برای ما داشت.

اصغری قاجاری تاکید کرد: دولت یازدهم سیاست تدبیر و امید را در دستور کار دارد و خوشحالیم حمایت از بخش خصوصی همچنان در دستور کار دولت قرار دارد و نگاه رییس جمهوری و معاونان دکتر روحانی بخصوص رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری به این بخش قابل توجه و تقدیر است.

محمد جعفر رائیجی نایب رییس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و هنر اتاق بازرگانی ایران نیز در این دیدار اظهار کرد: در سال 94 شاهد رخدادهای خوبی بودیم که از جمله آن می توان به اهمیت مردم و مسوولان به گردشگری اشاره کرد.

وی با بیان اینکه به اصطلاح به جای پول نفت باید درآمد گردشگری به سفره های مردم بیاید عنوان کرد: دولت، ملت و بخش خصوصی به این مهم رسانده اند که گردشگری نقشی اساسی در رشد اقتصادی دارد و باید وابستگی خود را از نفت به پایان رسانده و از درآمد گردشگری استفاده کنیم.

نایب رییس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و هنر اتاق بازرگانی ایران یادآور شد: سرمایه گذاری در گردشگری موجب شده بخش خصوصی قسمتی از مشکلات جامعه را کاهش دهد.سعید شیرکوند معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی نیز در این دیدار ضمن تبریک سال نو و اشاره به اهمیت حمایت از انجمن های سرمایه گذاری گفت: از انجمن های سرمایه گذاری حمایت کردیم و در این انجمن ها از استان های مختلف، افرادی به دنبال ساخت منطقه نمونه گردشگری هستند.

وی اظهار کرد: زمین های 60 تا 70 هزار متری در استان ها از سوی انجمن ها برای ساخت هتل و یا مجموعه های توریستی در نظر گرفته شده و برخی دهکده ها به همت انجمن ها به مرکزی توریستی تبدیل می شود.

معاون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی تاکید کرد: در سال 94 از طریق صندوق توسعه ملی اهدای 800 میلیارد تومان وام به بخش خصوصی  مصوب شد که از این رقم، 650 میلیارد تومان به بخش خصوصی پرداخت شد و الباقی این مهم نیز در دست اجرا است.

 

رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , گردشگری , ایرانگردی , هتل , بلیت , رستوران