امروز : ۱۳۹۷/۰۴/۰۲

آن مرد از نوشهر آمد/ مدال طلای عکاسی جهان بر گردن مصطفی میرطالب

 

عکس مصطفی میرطالب از جمهوری اسلامی ایران با عنوان "کارگر کوره ذغال" به‌ کسب مدال طلای جشنواره بین المللی عکس ردیسایم فرانسه 2016 معرفی شد.

جشنواره جهانی عکس ردیسایم فرانسه که بزرگ‌ترین رویداد هنر عکاسی در جهان است، در این دوره ، عکس مربوط به این عکاس ایرانی را در بخش آزاد رنگی به عنوان برگزیده عکس جهان معرفی کرد ، تا برگ زرینی در افتخارات فرهنگی کشورمان در صحنه های بین المللی ورق بخورد.

این جشنواره در دو بخش آزاد و مجموعه عکس بود که در بخش آزاد عکس‎های سیاه و سفید و رنگی و در بخش مجموعه عکس نیز موضوع آزاد، عکاسی خبری و وضعیت زنان انتخاب شده بود که درکل ۵ موضوع را دربرمی‎گیرد.

جشنواره جهانی عکس فرانسه از مسابقات بسیار معتبر و ارزشمند اروپایی است که داوری آثار آن زیر نظر فدراسیون جهانی عکاسی و بسیاری از نهادهای هنری اروپا انجام می‌گیرد.

شایان ذکر است مصطفی میرطالب 32 ساله ساکن شهرستان نوشهر قبلا" نیز به دریافت روبان افتخار فستیوال پرسپکتیو در هند ، شایسته تقدیر در فستیوال صربستان ، عکس منتخب فستیوال بریتانیا ، عکس سوم مسابقه سراسری طبیعت در نوشهر ، عکس منتخب فستیوال آرژانتین و ... نایل شده بود.

گفتنی است تاکنون هیچ تقدیر و تشویق شایسته ای از سوی مسئولین استان مازندران و شهرستان نوشهر نسبت به این عکاس افتخارآفرین ، انجام نشده است.

در زیر تعدادی از عکس های وی که به کسب عناوین ملی و بین المللی نایل آمده اند را مشاهده نمائید:

 

 رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , گردشگری , ایرانگردی , هتل , بلیت , رستوران