امروز : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷

جلسه بررسی موانع ومشکلات زیرساختی طرح مطالعه گردشگری ساحل چارقلی برگزارشد

 جلسه بررسی موانع و مشکلات زیرساختی طرح مطالعه گردشگری ساحل چارقلی شهرستان گمیشان به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان  روزدوشنبه مورخه 97/8/7 درفرمانداری برگزار شد.

"امیرشیر توماج" فرماندار گمیشان در این جلسه گفت: امروزه صنعت توریسم و گردشگری یکی از منابع پردرآمد وسودآور برای کشورها محسوب می شود.

وی اضافه کرد: توسعه صنعت گردشگری در کوتاه ترین زمان ممکن می تواند درآمد پایدار و رونق اقتصادی را برای مناطق به دنبال داشته باشد.

توماج در ادامه با بیان اینکه شهرستان گمیشان دارای ظرفیت های متنوعی در حوزه گردشگری می باشد، اذعان داشت: با همراهی و همکاری دستگاه های متولی و با مشارکت بخش خصوصی می توان صنعت گردشگری را خصوصاً در سواحل فعال کرد.

فرماندار گمیشان یادآور شد: آرام، ماسه ای و ایمن بودن یکی از مشخصه های سواحل چارقلی و توماجلر چارقلی شهرستان گمیشان می باشد.

نماینده عالی دولت در گمیشان تصریح کرد: سواحل چارقلی و توماجلر چارقلی یکی از بهترین نقاط گردشگری ساحلی و از برنامه های مهم استان در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این جلسه گردشگری را زمینه ای در جهت رونق برشمرد و گفت: شهرستان گمیشان ظرفیت بسیار مناسبی را جهت فعال شدن گردشگری ساحلی دارد.

وی افزود: طی سال گذشته و در سال جاری برای ایجاد زیرساخت های گردشگری در حوزه راه دسترسی سواحل شهرستان نزدیک به 7 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

کریمی ادامه داد: طرح مطالعاتی ساحل چارقلی شهرستان گمیشان یکی از برنامه های مهم این اداره کل در حوزه گردشگری در سال جاری می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در بخش پایانی سخنان خود خاطر نشان کرد: درصورت نهایی شدن این طرح گردشگری با همکاری دستگاه ها و حضور بخش خصوصی زمینه ای جهت حضور گردشگران فراهم خواهد شد.

در این جلسه مدیر امور اراضی استان، معاونین یا نمایندگان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، جهادکشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای استان نیز حضور داشتند.

گفتنی است در این جلسه مشاور طرح مطالعه گردشگری ساحل چارقلی ظرفیت ها، موانع و مشکلات این طرح را ارائه داد.

رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , گردشگری , ایرانگردی , هتل , بلیت , رستوران , میراث فرهنگی , سفر , صنایع دستی , استان گلستان , گردشگری استان گلستان