امروز : ۱۳۹۷/۰۳/۰۴

مدیرکل مناطق نمونه گردشگری سازمان میراث فرهنگی از امید برماس به عنوان رستوران دار نمونه کشور ، تقدیرکرد

 


با حضور آقای دکترجلال تاجیک مدیرکل دلسوز و پرتلاش مناطق نمونه گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، رضا نورمحمدی مدیر سایت ایرانگردی و عطیه مومنی خبرنگار و فعال گردشگری ، لوح و تندیس رستوران دار برتر کشور به  آقای امید برماس اهدا شد.

در ابتدای این مراسم ، رضا نورمحمدی به بیان چگونگی انتخاب رستوران دار برتر کشور و مراحل طی شده در گزینش مذکور پرداخت و به سوالات مطرح شده توسط آقای دکتر تاجیک پاسخ داد.سپس آقای امید برماس به تاریخچه تاسیس رستوران البرز و اقدامات انجام گرفته در راستای تحقق اهداف عالیه این رستوران اشاره کرد.


شایان ذکر است در اولین دوره انتخاب رستوران دار برتر کشور که توسط سایت ایرانگردی و با داوری 5 نفر از کارشناسان و فعالان حوزه گردشگری صنایع غذایی برگزار شد، آقای امید برماس مالک و مدیر رستوران(چلوکبابی) البرز تهران ، به عنوان برترین رستوران دار کشور در سال 1396 معرفی شد.

این گزینش با توجه به رضایتمندی مشتریان ، کیفیت بالای مواد اولیه برای طبخ غذا ، تنوع بالای منوی غذایی با کیفیت بالا ، دکوراسیون دلنشین در محیط داخلی رستوران ، احترام به درخواست مشتریان و توجه کافی به بهداشت محیط رستوران ، صورت گرفته است.


شایان ذکر است چلوکبابی البرز در سال 1346 توسط شادروان "مهدی برماس" بنيان نهاده شد. از همان ابتدا هدف اين رستوران ارائه غذا با بهترين کيفيت و بالابردن استاندارد کاری در اين صنف بود. اين رستوران در سال 1350 به مکان فعلی آن يعنی خيابان سهروردی شمالي نبش کوچه نيکوقدم ، منتقل شد. در سال هايی که سيستم های مديريت جديد و استانداردهای کيفی و بهداشتی چندان جايی در صنف رستوران و چلوکبابی نداشت، چلوکبابی البرز در تلاش بود تا سيستم مديريت جديد را در کار خود پياده سازی کند. سيستم های HACCP ، استفاده از متخصصين بهداشت، ايزو و سيستم های مديريتی، فرستادن افراد به خارج از کشور جهت ديدن دوره های تخصصی، همه و همه از جمله مواردی است که رستوران البرز در آنها پيش گام است.

شعار امید برماس از ابتدا این بوده است:"ما هميشه سعی می کنيم تا غذا را با بالاترين کيفيت به مشترينان ارائه کنيم." به جرات می توان گفت اين جمله شعار و سرلوحه ی کار چلوکبابی البرز با بيش از نيم قرن فعاليت در صنف رستوران داری می باشد.

رستوران البرز امروزه با بيش از 120 نفر پرسنل متخصص به صورت مستقیم ، دو سالن پذيرايی، و يک سالن VIP مصمم تر و منسجم تر از گذشته به مشتريان خود خدمت رسانی می کند.

گفتنی است آقای محمدرضا کشاورز مدیر داخلی و توانمند رستوران البرز با نظارت دقیق بر کلیه مراحل خرید ، آماده سازی ، طبخ غذا ، بهداشت و پذیرایی شایسته از میهمانان ، نقش ارزشمندی را در اعتلای نام رستوران البرز در سال های اخیر ایفا کرده است.آقای یوسف حاجیلویی از دیگر کارمندان موفق رستوران البرز می باشد که هماهنگی های مختلف را در جهت پیشرفت کارها در این مجموعه به انجام می رساند.   


 

امید برماس , برماس رستوران البرز , برماس چلوکبابی البرز , برماس البرز , محمدرضا کشاورز رستوران البرز , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , بهترین رستوران تهران , رستوران دار برتر کشور