امروز : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷

سفره خانه ملک سلطان جارچی باشی - اصفهان

 

دلتان می‌خواهد در یک حمام تاریخی عصر صفوی غذا بخورید؟ جایی که پر از حوضچه و فواره و طاق‌نماهای تو در توست و وقتی غذا می‌خورید صدای دلنشین آب را بشنوید؟ پیشنهاد ما رستوران جارچی‌باشی در خیابان سپه و بعد از بازار بزرگ حکیم و نزدیک هتلهای اصفهان است.تا قبل از سال ۱۳۸۲، جارچی باشی هنوز حمام بود و با این کاربرد مورد استفاده قرار می‌گرفت اما بعد از فرسودگی امکاناتش درهایش بسته شد تا اینکه با زحمات و پیگیری های آقای سیدحسن افتخاری در سال ۱۳۸۲ عملیات بازسازی‌اش شروع و در نهایت در سال ۱۳۹۰ درهایش به روی گردشگران باز شد.

رستوران جارچی باشی منوی کاملی دارد، از بریانی بگیر تا ماهی و میگو که همگی در ظروف مسی آورده می‌شوند، ولی مشتریان جارچی باشی از کوفته تبریزی‌ ، قیمه ریزه ، دوغ سنتی و کباب‌هایش خیلی تعریف می‌کنند. جارچی باشی رستوران چندان گرانی نیست، به اضافه اینکه بعد از غذا هم می‌شود در میدان نقش جهان که همان نزدیکی ا‌ست پیاده روی کرد.فضای این رستوران خیلی جالب است . از آن جایی که رستوران ملک سلطان جارچی باشی در یک حمام قدیمی و سنتی اصفهان قرار دارد ، واقعاً ارزش آن را دارد که در سفر به اصفهان سری به این رستوران بزنید و غذاهای خوشمزه اش رو نوش جان کنید. داخل رستوران حوضچه های پر از آب قرار دارد که حال هوای زمان قدیم رو به مشتری القا می کند.
آدرس:اصفهان - خیابان سپه - خیابان حکیم - کوچه هفتم يا
کوچه باغ قلندرها-مجموعه تاریخی ملک سلطان جارچی باشی
تلفن: 03132207418

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ساعات کار: هرروزه ناهار از ساعت 12:00 تا 16:00و هرروزه شام از ساعت 19:30 تا 23

رستوران جارچی باشی , جارچی باشی اصفهان , بهترین رستوران سنتی اصفهان , ایرانگردی , گردشگری , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , بلیت