امروز : ۱۳۹۷/۰۹/۱۹

هتل های زنجیره ای مهر یزد؛اقامتی خاطره انگیز در زمان گذشته

شهر یزد به عنوان اولین شهر خشت خام در جهان و دومین شهر تاریخی جهان، از بافت تاریخی تقریبا سالم و دست نخورده ای برخوردار است که لقب یکپارچه ترین بافت تاریخی جهان را نیز یدک می کشد.

در میانه این 750 هکتار خشت وگل، خانه هایی با قدمت چند صد ساله وجود دارند که از میان قرن های گذشته در قامت پیام آور اندیشه وتمدن گذشتگان اینک به ما رسیده اند.

اینک این خانه ها با مرمت و تبدیل شدن به مراکز اقامتی بار دیگر پیام آوری شده اند تا سنت گذشتگان را به امروزی ها برسانند.

هتل های زنجیره ای مهر به عنوان مبدع اندیشه ایجاد  هتل های سنتی و تاریخی در استان یزد با بهره گیری از این بافت تاریخی و پتانسیل موجود و مرمت و کاربردی کردن بناهای تاریخی و تبدیل آنها به هتل، موجب  توسعه صنعت گردشگری در استان یزد و ایران گردیده است.

هرچند در این اقدام، تلاش خود را در جهت بازآفرینی فرهنگ های مرسوم در بین خانواده های ایرانی  و خصوصا کویر نشین همچون مردم یزد داشته ایم اما.یکی از اهداف اصلی این گروه ایجاد ارتباط و اتصال بین نسل های فعلی ایرانی با پیشینیان بوده است تا با ایجاد رنگ و بوی چندصد سال پیش، نسل حاضر را با فرهنگ، نحوه روابط اعضای خانواده و محله، اسباب و وسایل زندگی و مهم تر از همه، روح زندگی ایرانی آشنا کنیم.

هرچند برای رسیدن به این مهم هنوز راه زیادی باقی مانده است ولی تلاش خویش را برای رسیدن به این آرمان به کار خواهیم بست.گروه هتل های زنجیره ای مهر با داشتن 10 مجموعه گردشگری و اقامتی  همچون هتل سنتی مهر ، هتل موزه فهادان ، هتل آنتیک ملک التجار ، هتل تاریخی لب خندق ، رستوران سنتی ابوالمعالی و خانه خشتی نخل مهر ، تلاش دارد تا در سفر شما به یزد آشیانی را فراهم سازد تا بهترین خاطرات زندگی شما در آن شکل بگیرد.

باشد که این مهم در زندگی شما نقش خاطره ای زیبا را به یادگار گذارد و موجبات خرسندی و رضایت شما میهمانان عزیز را فراهم کند.

هتل موزه فهادان به نمایندگی از گروه هتلهای زنجیره ای مهر موفق شد در سی و هفتمین جشنواره بین المللی صنعت توریسم، هتلداری و کترینگ که در سال 2012 در کشور اسپانیا برگزار شد، در جمع 30 هتل برگزیده دنیا قرار گیرد.

در این رویداد که 3943 هتل از سراسر دنیا مورد ارزیابی قرار گرفتند، هتل هایی از 30 کشور و 8 منطقه بین المللی رده های نخست بهترین هتلهای جهان را به خود اختصاص دادند.هتل موزه فهادان نیز به نمایندگی از هتل های زنجیره ای مهر در بخش بهترین هتل های تاریخی دنیا شایسته این عنوان انتخاب شد و تندیس ویژه آن به محمدحسین محتاج الله مدیریت این مجموعه اهدا شد.

شایان ذکر است این مجموعه در سال 2004 از یونسکو برای حفاظت از میراث فرهنگی ، جایزه دریافت کرد ، ضمن آنکه دارای استاندارد های ایزو 9001 و ایزو 22000 نیز می باشد.


گفتنی است دکتر محمد حسین محتاج اله مدیریت هتل های زنجیره ای مهر با احداث هتل های سنتی در خانه های تاریخی و مرمت و نوسازی این بناهای نفیس تاریخی نقش بسزایی در روند هتل سازی در استان یزد داشته است. مجموعه هتل های زنجیره ای مهر یزد هم اکنون با داشتن چندین مجموعه اقامتی و خدماتی از جمله هتل تاریخی مهر، هتل موزه فهادان، هتل تاریخی ملک التجار، هتل تاریخی لب خندق، رستوران سنتی ابوالمعالی تنها دارنده جایزه افتخار از سوی سازمان جهانی یونسکو در ایران می باشد.

دکتر محمد حسین محتاج الله مدیریت مجموعه هتل های زنجیره ای مهر به عنوان چهره برتر سی سال انقلاب اسلامی در حوزه گردشگری در سال 1389 مورد تقدیر قرار گرفت.

این مجموعه طی سال های 1387 و 1388 به عنوان کارآفرین برتر استانی در صنعت گردشگری برگزیده شده است.

آقای دکتر محمد حسین محتاج الله با تاسیس هتل تاریخی ملک التجار به عنوان اولین هتل خشتی در ایران آغازگر ساخت هتل های سنتی و تاریخی در ایران و استان بودند.

آقای دکتر محمد حسین محتاج الله در سال 1347 در شهر یزد به دنیا آمدند و پس از طی مراحل مقدماتی تحصیل در رشته پزشکی فارغ التحصیل شدند.

از سال 1373 فعالیتهای اقتصادی خویش را با تمرکز بر مبحث گردشگری آغاز نمودند.

در سال 1375 با تاسیس هتل تاریخی ملک التجار به عنوان اولین هتل خشتی در ایران آغازگر ساخت هتل های سنتی و تاریخی در ایران و استان بودند. تاسیس آژانس گردشگری کاروانسالار کویر یزد از دیگر برنامه های این سال بود. ایشان کمی بعد در سال 82 هتل مهر و سپس هتل ها و رستوران های دیگر را راه اندازی کردند.هم اکنون هتل های زنجیره ای مهر عنوان بزرگترین گروه هتل های زنجیره ای تاریخی کشور را دارد و طی سالیان متمادی جوایز و افتخارات متعددی را به صنعت هتلداری استان و ایران افزوده است.


دکتر محمد حسین محتاج الله:

§     متولد 1347 در شهر یزد

§     عضو شورای عالی کار

§     کارآفرین برترکشوری

§     احیا گر نمونه کشوری

§     اولین مؤسس هتل های سنتی

§     فارغ التحصیل رشته ی پزشکی

§     نائب رئیس کانون عالی کارفرمایی کشور

§     مدیر عامل هتل های زنجیره ای مهر استان یزد

§     رئیس هیات مدیره انجمن صنفی و مراکز اقامتی استان یزد 

 

پروژه های در دست اقدام این مجموعه عبارتند از: خانه عرب ها (محمودی) - خانه تاریخی ملک زاده - بازسازی حمام ابوالمعالی و تبدیل آن به حمام سنتی - ایجاد و احداث فاز دوم هتل موزه فهادان برای سالن های عروسی و اجتماعات ، استخر و سونا و رستوران مرکزی            

                                                                                                    
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ایمیل:

تلفن و فکس: 10-36300600-035

 

گروه هتل های مهر , هتل یزد , بهترین هتل یزد , بهترین هتل , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , گردشگری , ایرانگردی , سفر , بلیت , هتل ارزان