امروز : ۱۳۹۷/۰۹/۱۹

محسن رنجبر:توزیع عادلانه ثروت از اهداف اصلی گردشگری است

 

 

 مدیرکل آموزش و تحقیقات معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توزیع عادلانه ثروت را از ویژگی‌های منحصر به فرد گردشگری دانست و گفت: ایجاد اشتغال در میان جوامع محلی از ویژگی‌های صنعت گردشگری است.  
   
محسن رنجبر عصر امروز یکم دی ماه در مراسم افتتاح جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» منطقه پنج کشور در محل یخدان مویدی کرمان اظهار داشت: گردشگری با توجه به ماهیتی که دارد از عوامل موثر در اشتغالزایی و توسعه در نقاط مختلف محسوب می‌شود.

وی توزیع عادلانه ثروت را از ویژگی‌های منحصر به فرد گردشگری دانست و بیان داشت: از مجموع یک میلیارد و 400 میلیون نفر گردشگر در دنیا، سهم ایران با توجه به جاذبه‌های متعدد گردشگری، ناچیز است.

رنجبر با اشاره به 32 هزار اثر ثبتی میراث فرهنگی در کشور و 21 اثر ثبت شده جهانی، افزود: ایران از نظر تعداد جاذبه‌های گردشگری رتبه 10 و 11 دنیا را دارد، اما به لحاظ تعداد گردشگر در این حد نیست.

وی ادامه داد: روند ورود گردشگر به کشور در حال افزایش است و این مسئله فرصتی است که فرهنگ مهیمان‌نوازی خودمان را به سایر نقاط جهان نشان دهیم.

مدیرکل آموزش و تحقیقات معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گردشگری به عنوان صنعت مهم در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار دارد و براساس اسناد بالادستی، تعداد گردشگران خارجی ما باید به 25 میلیون نفر یعنی پنج برابر فعلی برسد.

رنجبر تصریح کرد: ایجاد اشتغال در میان جوامع بومی و محلی به ویژه جوانان از ویژگی‌های صنعت گردشگری است و دولت برنامه‌های متعددی برای توسعه گردشگری تدارک دیده است.

وی خاطرنشان کرد: رویدادسازی از عوامل اصلی در گردشگری است و غذا از عوامل اصلی است که گردشگران برای آن مسافرت می‌کنند.

رنجبر اظهار داشت: برگزاری جشنواره سفره ایرانی برای معرفی 2 هزار و 500 نوع غذای محلی برپا شده است که در ایران شناسایی شده است و این غذاها باید شناسایی، احصا و در رستوران‌ها عرضه شوند.

وی افزود: 86 درصد از خاطره‌های به یاد مانده در ذهن گردشگران به واسطه غذای محلی است که در آن منطقه خورده‌اند و با این کار می‌توانیم در مقصدسازی برای گردشگران کار کنیم.

یادآور می شود، جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» منطقه پنج کشور با حضور استان‌های کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان در محل یخدان مویدی کرمان دایر است.

ایرانگردی , ایرانگردی نیوز , گردشگری , تور , بلیت , سفر , عطیه مومنی , رضا نورمحمدی