ادامه مطلب...
با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور جشنواره‌ «کرمانشاه، پایتخت نوروز ایران» از امروز سوم فروردین در محوطه‌ تاریخی تاقبستان کرمانشاه برگزار شد.

جشنواره کرمانشاه پایتخت نوروز ایران با حضور معاون ریاست جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی و شرکت پرشور آحاد مردم و نیز مسئولان ارشد استان در محوطه باستانی تاق بستان آغاز شد.

همچنین در این مراسم تندیس اولین جشنواره ملی  «کرمانشاه پایتخت نوروز ایران» به دکتر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اعطا شد.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه امروز شنبه در آغاز مراسم افتتاحیه جشنواره کرمانشاه پایتخت آیین‌های ملی نوروز ایران که در محوطه فرهنگی تاریخی تاق بستان کرمانشاه برگزار شد، با تقدیر از بانی برگزاری این جشنواره، ابراز امیدواری کرد این جشنواره شادی برای مردم این دیار به ارمغان آورد.

وی در ادامه با اشاره به همبستگی و کمک فروان مردم ایران به زلزله زدگان استان کرمانشاه، از مردم تشکر و قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد در سال ۹۸ بتوانند بخشی از زحمات و رنج مردم زلزله زده استان را تسکین دهد.

بازوند در پایان از معاون رئیس جمهوری و رئیس میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور و مسئولان صدا و سیما برای برگزاری این جشنواره در استان کرمانشاه تقدیر کرد.

این جشنواره، به صورت مشترک در قالب تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری، اداره کل میراث فرهنگی و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه با هشت کمیته تخصصی در حال برگزاری است.

امید قادری مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: این کمیته‌ها از چند ماه پیش کار خود را شروع کرده اند و مقدمات این کار فرهنگی را در کرمانشاه رقم زده اند.

وی درباره اهداف جشنواره نیز گفت: کرمانشاه شهری است که یکی از اصلی‌ترین ارکان و نماد اصلی توسعه در آن گردشگری تعریف شده است. به همین خاطر روند این جشنواره بر پایه گردشگری طرح ریزی شده است و ما میزبان استان‌های دیگر کشور هستیم.

قادری با بیان اینکه ۱۵ گروه ملی شناسنامه دار و دارای مجوز، برای شرکت در جشنواره معرفی شده اند، افزود: گروه‌های شرکت کننده سوم تا دهم نوروز ۹۸ هر روز بین ۱۲ تا ۱۵ برنامه‌ی هنری را در پارک کوهستان، پارک شرقی، محوطه تاریخی تاق بستان، محوطه تاریخی بیستون، پارک لاله، پارک امام علی، باغ گلها، پارک شاهد و... اجرا می‌کنند.

وی گفت: گروه‌های شرکت کننده، نمایش‌هایی از فرهنگ و رسوم چهار گوشه‌ی ایران از آذربایجان، خراسان و خوزستان تا سیستان، بوشهر و دیگر شهر‌های ایران را به نمایش خواهند گذاشت.

این مقام مسئول همچنین اظهار داشت: در اختتامیه جشنواره با رای داوران از میان گروه‌های شرکت کننده، سه گروه برتر تجلیل شده و به ترتیب به گروه‌های اول تا سوم مبالغ ۳۰، ۲۰ و ۱۵ میلیون تومان به عنون جایزه پرداخت می‌شود و گروه چهارم با رای مردم انتخاب و جایزه ۱۰ میلیون تومانی به آن تعلق می‌گیرد.

در پایان قادری از برگزاری «اولین جشنواره ملی عکس آیین‌های نوروز کرمانشاه» همزمان با جشنواره «کرمانشاه، پایتخت نوروز ایران» خبر داد.

ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,سفر,سفر ارزان,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

 

 

 

 

ادامه مطلب...

"همایش سراسری دست اندر کاران صنعت گردشگری" با حضور معاون گردشگری کشور از 10 تا 12 بهمن در استان هرمزگان برگزار می شود.


همایش سراسری دست اندر کاران صنعت گردشگری کشور با محوریت بررسی راهکار های برون رفت از وضعیت رکود فعلی در صنعت گردشگری و به همت بخش خصوصی در شهر بندر عباس برگزار می شود.

بر اساس این گزارش ایجاد انگیزه برای انجام سفرهای داخلی و همچنین رفع موانع و تسهیل در این موضوع از دیگر محورهای برگزاری این همایش دوروزه به شمار می رود.

تشکیل جلسه ستاد هماهنگی سفر هرمزگان، نشست با فعالان و تشکل های گردشگری استان و بازدید از تاسیسات گردشگری از برنامه های سفر معاون گردشگري در این سفر است.

"همایش سراسری دست اندر کاران صنعت گردشگری" به همت جامعه هتلداران ایران و با حضور روسا و اعضای هیات مدیره و تشکل های مرتبط با صنعت گردشگری، مدیران و بهره برداران هتل ها و واحد های اقامتی و همچنین اعضای هیات مدیره جوامع و تشکل های هتلداری استان های سراسر کشور از 10 تا 12 بهمن در بندر عباس برگزار می شود.

ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,سفر,سفر ارزان,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

 

 

 

 

 

 ادامه مطلب...

 کمپین داوطلبان میراث جهانی در راستای حفاظت و ارتقای سایت های میراث جهانی از تمام نهادها و موسسات علاقمند دعوت به همکاری می کند. این کمپین زیر نظر یونسکو برگزار شده و قرار است با همکاری کمیته هماهنگی خدمات داوطلبانه بین المللی (CCIVS) به اجرا گذاشته شود.


کمپین داوطلبان میراث جهانی نخستین بار در سال 2008 به منظور تشویق جوانان جهت به عهده گرفتن فعالیت های اصلی و اجرای نقش فعال در حفاظت و ارتقاء سایت های میراث جهانی شکل گرفت و در طول ده سال گذشته فعالیت های متعددی در این زمینه انجام داده است.

در این برنامه کمپ های فعال به وسیله نهادهای جوان یا موسسات در همکاری با سایر ذینفعان و شرکا برنامه ریزی شده که همگی با هم جهت حفاظت از سایت های میراث جهانی فعالیت می کنند.

درحال حاضر کمپین داوطلبان میراث جهانی 2019 برای پایبندی بیشتر نهادها طی یک فرآیند چرخه ای دو ساله اجرا می شود. دوره دوساله به منظور تسهیل روند فرآیند داوطلبی، کمک به سازمان ها در بهبود کیفیت، پایداری و ارتقاء پروژه ها و همچنین همکاری قوی تر میان همکان و ذیمدخلان است. درحال حاضر چرخه دوساله فعلی 2018ـ2019 و چرخه دوساله بعدی 2020ـ 2021 است.

داوطلبان برای درخواست پذیرش به این کمپین می توانند از طریق لینک https://form.jotformeu.com/8275332529361  اقدام به تکمیل فرم آنلاین کنند و تا نیمه شب سیزدهم ژانویه 2019 (به وقت پاریس) فرصت دارند برای ثبت پروژه پیشنهادی خود اقدام کنند.

این درحالی است که ویژگی پروژه ها باید در ارتباط با میراث جهانی ثبت شده و یا در لیست میراث پیشنهادی برای ثبت جهانی باشند، حداقل تعداد روزهای پروژه (به استثنای روزهای ورود و خروج) 10 روز است.

همچنین اعضای گروه برای مدت 10 روز باید ثابت باشند، درحالت ایده آل باید از 15 ژوئن شروع و در 15 دسامبر پایان یابد. تا حدامکان باید با مشارکت داوطلبان بین المللی باشد. باید شامل فعالیت های آگاهی بخشیف عملی و مهارت مربوط به سایت های میراث جهانی در محل باشد. جزئیات برنامه باید با مشاوره با مدیران سایت و مقامات محلی تهیه شود. باید شامل فعالیت های آموزشی مهارت های عملی بوده و انعکاسی از دغدغه های سایت میراث جهانی باشد. باید جامعه را در راستای عمق بخشی به آگاهیشان در مورد دغدغه های میراث جهانی و ابتکارات داوطلبان میرا جهانی درگیر کند و در نهایت لازم است به برابری جنسیتی شرکت کنندگان (تعداد مساوی مرد و زن در حالت ایده آل) و تنوع جغرافیایی احترام بگذارد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از جدول زمانبندی به سایت http://whc.unesco.prg/en/news/1905 مراجعه کنند.

 

 

 

 ادامه مطلب...

سام فود شهرقرچک با استقبال خوب مردم شریف شهرستان و با حضور اعضای شورای اسلامی شهر ، معاون فرماندهی انتظامی شهرستان ، معاونت پلیس راهور ، ریاست اتاق اصناف ، مدیران فست فودهای زرفود و psk قرچک و تعدادی از معتمدین و کسبه در تاریخ 5 دی ماه سالجاری افتتاح شد.

ادامه مطلب...

 

 

 

این مجموعه که به همت آقای تاجیک افتتاح گردیده است ، شامل 2 سالن فست فود با ظرفیت 70 نفر و کافی شاپ با ظرفیت 25 نفر می باشد.در سام فود 15 نفر در 2 شیفت مشغول به کار خواهند بود و همه نوع غذای فست فودی ارائه میشود.از موارد جالب ، یک نوع پیتزای منحصر به فرد می باشد که متشکل از کباب لقمه سام رستوران ، قارچ و پنیر می باشد.

ادامه مطلب...

 

 

ساختار و طراحي فضاي سام فود با ترکيب رنگ هاي شاد و تاثيرگذار و طراحي بسيار زيبا ، مکاني آرامش بخش را براي مشتریان ارجمند فراهم ساخته است. حضور پرسنل حرفه اي و با تجربه در امر آماده سازي و ارايه غذا هاي باکيفيت به مشتريان از ديگر ويژگي هاي مجموعه سام فود ميباشد.

ادامه مطلب...

 

 

منوي متنوع فست فود اين مجموعه شامل انواع پيتزاهاي آمريکايي و ايتاليايي ، خوراک ها، ساندويچ ها، برگرها ، سوخاري ها ، پيش غذاهاي مختلف ، ژله و دسر و منوي کافي شاپ شامل آبميوه هاي طبيعي ، نوشيدني هاي گرم و سرد ، بستني ، دمنوش هاي مختلف، کيک ها، خوراک ها و شيک ميباشد.

ادامه مطلب...

 

 

يکي از مهمترين اهداف مدیریت سام رستوران و سام فود ، تاسيس مجموعه اي مناسب و در خور شأن مردم عزيز شهرستان قرچک در زمينه ارايه خدمات به صورت کامل بود تا تمامي موارد ذکر شده را با بهترين کيفيت و کميت به همراه قيمت مناسب به همشهريان گرامي ارايه دهد.

ادامه مطلب...

 

 

ضمنا"امکان برگزاري انواع مراسم ميهماني ، جشن هاي تولد و ساير برنامه هاي ويژه در این مجموعه ها ميباشد که خاطره اي بياد ماندني را براي مخاطبان به همراه خواهد داشت. کليه سازمان ها، ادارات و شرکت ها ميتوانند با انعقاد قرارداد هاي گروهي جهت استفاده پرسنل و کارکنان تحت پوشش از تخفيف ويژه مجموعه سام رستوران و سام فود نيز استفاده نمايند.

ادامه مطلب...

 

 

آدرس:شهر قرچک - خیابان اصلی - جنب بانک کشاورزی

تلفن های تماس: 36125000 - 36124200

ادامه مطلب...

 

 

سایت خبرتهران برای آقای تاجیک ، خانواده پرتلاش ایشان و پرسنل فعال این مجموعه ،  آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون دارد.

تاریخ تنظیم خبر:ساعت 23 مورخ 6دی ماه 97

ادامه مطلب...

 

 سام فود قرچک , بهترین فست فود قرچک , سام رستوران قرچک , بهترین رستوران قرچک , سام فود , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , قرچک

 

ادامه مطلب...

 

 

 

شيرينی فروشی ها، قنادي ها و کافه هايي که به شيرينی های خوشمزه و لذيذ شهره اند و با طبخ و ارائه شيرينی ها و کيک های خوشمزه و با کيفيت توانسته اند نام خود را بر سر زبان شيرينی دوست ها بياندازند ، می توانند براي يک جعبه شيرينی هر شهروندی را از آن سر قرچک به مغازه شان بکشانند.ادامه مطلب...

 آن چه که در شهر ورامین زياد است ، قنادي و شيريني پزی است ، ولي تعداد معدودی از اين قنادي ها توانسته اند در برترین جایگاه در این حرفه قرار بگيرند.از جمله قنادی عسل بانو که با مدیریت آقای اسکندری در طول سال ها با کيفيت بالا و طعمِ عالی محصولاتش و همچنين خلاقيت هاي مختلف در شيريني و کيک ها، توانسته است خود را در دل مردم جا کند و سليقه سخت پسند ايرانی جماعت را به خود جلب نماید و همواره سعی دارد همچنان مشتریان وسواسی خود را راضی نگهدارد.ادامه مطلب...

 درشیرینی سرای عسل بانو، انواع شيريني هاي باکیفیت و لذیذ ايرانی ، خارجی ، کاپ کيک ها، کيک هاي تولد کلاسيک و مدرن ، دونات ها و انواع نان هاي فوق العاده خوشمزه که در ویترین های زیبای عسل بانو در کنار هم صف کشیده اند ، درانتظار شما هستند.

این قنادی در سال 1397 از سوی سایت ایرانگردی ، به عنوان شیرینی سرای نمونه شهرستان ورامین انتخاب شده و لوح تقدیر دریافت کرده است.راستی قنادی عسل بانو همچنان به خدمت به شما همشهریان عزیز و مشتریان وفادار خود ، افتخار می کند.

آدرس:ورامین - میدان رازی - ابتدای خیابان 15 خرداد - بعد از فرهنگسرا

تلفن های تماس: 09330933665 - 36276567

 

ادامه مطلب...

 

قنادی عسل بانو ورامین , شیرینی عسل بانو ورامین , بهترین قنادی ورامین , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , عسل بانو ورامین

 

 

 

 

 

ادامه مطلب...

 

 

 
سوهان یکی از سوهان یکی از محصولات سنتی ایران است که شهر مقدس قم خاستگاه اولیه تولید آن به شمار می رود.تاریخچه دقیق سوهان به دوره قاجاریه نسبت داده شده که به عنوان حلوایی بسیار مقوی ، مغذی و پرکالری مصرف می شود . سوهان در فرهنگ لغت به معنای مطبوع و دلپذیر است و از ترکیب مواد ارزشمندی نظیر آرد گندم ، جوانه گندم ، زرده تخم مرغ ، کره ، شکر ، زعفران ، هل و انواع مغزها تهیه می شود . این محصول به سبب دارا بودن جوانه گندم پروتئین فراوانی دارد و منبع فوق العاده ای از ویتامین های گروه A و آرام بخش اعصاب و روان است . جوانه گندم موجود در این محصول به دلیل داشتن قندهای طبیعی سبب ذخیر سازی انرژی در ماهیچه شده و باعث بهبود عملکرد عضلانی و جلوگیری از خستگی و بی حالی می شود . ویتامین A موجود در جوانه گندم باعث افزایش قوه بینایی ، سرعت رشد کودکان ، شادابی پوست و سلامت ریه و گلو می شود .

ادامه مطلب...

 

 

بسیاری از زائران برای خرید محصول مورد علاقه خود همچون سوهان مرغوب و درجه یک از فروشگاه های معتبر با مشکل مواجه هستند و سوهان محمدحلوایی در تلاش است با ارائه کیفیت بهتر، اعتماد مشتریان را جلب نماید.
سالانه سه میلیون زائر خارجی به این شهر مذهبی عزیمت می کنند که این مساله موقعیت ممتازی را برای عرضه سوهان تولیدی قم و از جمله باکیفیت ترین آنها سوهان محمد حلوایی ، فراهم آورده است.
سوهان قم به دلیل موقعیت مذهبی این شهر و مشخصه حلال بودن آن، مورد استقبال مسلمانان کشورهای مختلف جهان قرار می گیرد که باید از این ظرفیت به خصوص در معرفی سوهان به نحو احسن استفاده شود.

ادامه مطلب...

 سوهان محمد حلوایی تحت نظارت حاج محمد حلوایی از میراث داران و پیشکسوتان سوهان قم ، با بیش از20سال سابقه درپخت سوهان توانسته تحت نظارت دقیق آزمایشگاه کنترل کیفی صنایع غذایی و بهداشت ، کیفیت و سلامت محصولات خود راتضمین کند و هم اکنون یکی از سوهانی های بنام شهرمقدس قم می باشد که سالیان سال دراین حرفه مشغول به فعالیت است و درحال حاضربا نام تجاری « سوهان محمد حلوایی»دارای چند شعبه در استان قم می باشد و همچنین به شهرهای تهران ، همدان ،کاشان ، اراک نیزارسال می شودو در فروشگاههای خشکبار و شیرینی فروشیها ارائه می گردد.شعار سوهان محمد حلوایی تولید سوهان با کیفیت، با مواد اولیه مرغوب و کاملا طبیعی است واعتقاددارد سوهان خوب و با کیفیت ،خودمعرف خویش است.

این برند که دارای گواهینامه بین المللی سیستم مدیریت کیفیت در تولید سوهان می باشد ، از دیدگاه سایت ایرانگردی به عنوان برترین و باکیفیت ترین سوهان کشور در سال 1397 انتخاب شده است.لذا به ایرانگردان و گردشگران داخلی اکیدا" توصیه می گردد در سفر به شهر مقدس قم ، فقط از فروشگاه سوهان محمد حلوایی خرید نمایند.

ادامه مطلب...

شعبه مرکزی: قم، میدان آزادگان،ابتدای 24متری چمران، روبروی بیمارستان شهیدبهشتی

تلفن: 36620372-36706268 (025)

روابط عمومی و پذیرش سفارش: 09121510119

سایت رسمی - http://mohammadhalvaei.com

ادامه مطلب...

 

 

 

 سوهان محمد حلوایی , سوهان محمدحلوایی , بهترین سوهان قم , سوهان نمونه قم , بهترین سوهان , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب...

فرمانده یگان حفاظت اداره‎کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان از کشف و ضبط تعدادی شیء مشکوک به تاریخی طی یک عملیات مشترک با پلیس اطلاعات در بهبهان خبر داد.


سرهنگ حسین بهداروند اظهار کرد: «طی گزارش مسئول پایگاه حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری شهرستان بهبهان، نیروهای پلیس اطلاعات این شهرستان طی گشت‎زنی به یک دستگاه خودرو مشکوک شدند ولی متهم به محض مشاهده نیروها پا به فرار می‎گذارد.»

او ادامه داد: «پس از فرار متهم، نیروهای پلیس اطلاعات با تعقیب و گریز خودرو و در یک عملیات پلیسی موفق می‎شوند خودرو را متوقف کنند.»

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان تصریح کرد: «پس از توقف خودرو توسط نیورهای پلیس اطلاعات، نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان به محل موردنظر عزیمت کردند که این نیروها در عملیات بازرسی از خودرو ضمن دستگیری یک نفر با هویت معلوم، 113 شیء مشکوک به تاریخی شامل 13 عدد سکه، 47 عدد مهره فلزی، شش عدد انگشتر، ده عدد مهره استوانه‎ای، دو عدد مهره گردن‎آویز، یک عدد پین دستبند، دو عدد مُهر، دو عدد حلقه گردنی، یک عدد مدال گنبدی، 19 عدد دستبند، پنج عدد پیه‎سوز، چهار عدد قفل دستبند و یک عدد گردن‎آویز حاوی 29 سکه کشف و ضبط شد که این اشیاء به منظور کارشناسی به اداره میراث فرهنگی آن شهرستان تحویل داده شد.»

h, خاطرنشان کرد: «در این خصوص، ضمن تشکیل پرونده، موضوع از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است و تلاش به منظور دستگیری متهمان احتمالی دیگر همچنان ادامه دارد.»

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب...


دهمین نمایشگاه گردشگری پارس با تمرکز بر معرفی ظرفیت‌های گردشگری سلامت و گردشگری مذهبی از 21 تا 24 آذر 97 در استان فارس برگزار می‌شود.
 
نشست خبری دهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس با حضور حسین اربابی معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، مصیب امیری مدیرکل میراث‌فرهنگی استان فارس، محمد ابراهیم لاریجانی مدیرکل بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری و جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتلداران ایران برگزار شد.

حسین اربابی معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  گفت: «یکی از دغدغه‌های بزرگ ما در حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، تبدیل میراث‌فرهنگی به ثروت است، ما توجه بسیار زیادی به حوزه حفاظت و نگهداری از میراث‌فرهنگی داریم اما گذشته از این جنبه میراث‌فرهنگی امروز در دنیا هویت مالی نیز پیدا کرده است.»

او تصریح کرد: «نقش نمایشگاه‌ها در این تبدیل کردن میراث فرهنگی به ثروت در کشور ما کم اهمیت دیده شده است، بسیاری از کشورهای بزرگ دنیا بیش از دوسوم اقتصادشان بر حوزه نمایشگاه‌هایشان شکل گرفته است، تنها امید ما این است که این را یادآور شویم که ثروت و میراثی که داریم باید به نحوی به دنیا نشان بدهیم تا تبدیل به ثروت شود.»

اربابی ادامه داد: «یکی از بزرگترین حوزه‌ها برای تبدیل میراث‌فرهنگی به ثروت نمایشگاه‌ها است، باید به رویدادمحوری روی بیاوریم چراکه کم هزینه و پرمنفعت است، نمایشگاه‌ها را در تمام کشور داریم اما باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم، باید ظرفیت‌های گردشگری را در دید جهانیان قرار دهیم.»

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی افزود: «سازمان میراث‌فرهنگی سال گذشته اجرای نمایشگاه پارس را واگذار کرد و اتفاقات خوبی افتاد، استان فارس یک ستون در حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است و باید ظرفیت‌های این استان دیده شود.»

اربابی افزود: «تمرکززدایی در حوزه رویدادهای گردشگری از دیگر مواردی است که سازمان میراث‌فرهنگی آن را دنبال می‌کند امیدواریم بتوانیم با برنامه‌ریزی تمام کشور را به یک نمایشگاه گردشگری تبدیل کنیم.»

او افزود: «حیات کشور ما در نفت و صنایع معدنی نیست بزرگترین اتفاقی که می‌تواند در شاهرگ حیاتی این مملکت بیفتد این است که درهای میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باز شود و میراثی که در کشور داریم به ثروت تبدیل کنیم اگر این میراث تبدیل به ثروت نشود شکست خواهیم خورد.»

اربابی ادامه داد: «امیدواریم با برگزاری اینگونه نمایشگاه‌ها فرصت تبدیل میراث فرهنگی به ثروت افزایش پیدا کند.»

مشتاق لاری مدیرعامل سازمان همیاری و مجری برگزاری دهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس در این نشست گفت: «سال گذشته این نمایشگاه در 8هزار متر مساحت با هدف معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان فارس و سایر استان‌ها برگزار شد و بازخورد بسیار خوبی در سطح ملی و بین‌المللی به دنبال داشت.»

او تصریح کرد: «فارس مهد تمدن و ارزش‌های فرهنگی و تاریخی کشور است و این نمایشگاه می‌تواند میدانی برای عرضه این آثار و پیشینه کهن کشور باشد، گردشگری امروز یکی از صنایع‌ مهم در دنیا است و می‌تواند در حوزه اقتصادی کشورها نقش داشته باشد.»

مشتاق لاری ادامه داد: «گردشگری سلامت، جامعه هتلداران، آموزشگاه‌های گردشگری و همه مجموعه‌هایی که با حوزه گردشگری ارتباط دارند در این نمایشگاه حضور دارند، امیدواریم با حضور خانواده حوزه گردشگری امسال نمایشگاه خوبی داشته باشیم.»

مصیب امیری مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس گفت: «استان فارس را می‌توان ایران کوچک نامید، در حوزه آثار تاریخی از 30 هزار اثر ثبت ملی شده، حدود 3هزار اثر در استان فارس است، تاکنون 23 اثر در فهرست میراث جهانی ثبت شده است که از این تعداد 5 اثر در استان فارس قرار دارد، همچنین در حوزه گردشگری سلامت استان فارس سرآمد است و جاذبه‌های طبیعی بسیاری نیز در این استان وجود دارد.»

امیری ادامه داد: «تاکنون به گردشگری مذهبی استان فارس کمتر پرداخته شده است که در نمایشگاه امسال به این حوزه تاکید خواهد شد، امسال دو اتفاق مهم در استان فارس افتاد، ثبت جهانی محور ساسانی یکی از این اتفاقات بود که در نمایشگاه امسال این موضوع مورد توجه قرار گرفته است، همچنین آباده نیز به عنوان شهر ملی منبت شناخته شد و این اتفاق مهم هم در دهمین نمایشگاه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.»

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان فارس تصریح کرد: «ما انتظار داریم با هماهنگی و همکاری خانواده صنعت گردشگری و رسانه‌ها نمایشگاهی برتر را نسبت به سایر نمایشگاه‌ها برگزار کنیم.»

محمدابراهیم لاریجانی مدیرکل بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری گفت: «این نمایشگاه سابقه طولانی دارد و خوشبختانه نمایشگاه پس از وقفه طولانی دوباره شاهد برگزاری آن هستیم، در کل کشور هم رویدادهای متعددی را سازمان میراث‌فرهنگی مدیریت می‌کند، حدود 530 رویداد گردشگری در 12 ماه سال در 31 استان داریم که اخیرا رئیس سازمان تاکید کردند اطلس رویدادهای گردشگری احصا شود.»

او تصریح کرد: «در جمع آوری اولیه مشخص شد بیش از 530 رویداد گردشگری در کشور برگزار می‌شود و در آینده این اطلس به طور جامع تدوین و به سایر زبان‌ها ترجمه می‌شود تا در روند توسعه گردشگری کشور تاثیرگذار باشد.»

لاریجانی اضافه کرد: «نمایشگاه گردشگری پارس یکی از نمایشگاه مهم کشور در این حوزه است و امیدواریم نمایشگاهی خوب و پربار را شاهد باشیم.»

جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتلداران ایران در این نشست گفت: «استان فارس و شهر شیراز یکی از مقاصد اصلی سفر در ایران است و به همین دلیل در حوزه گردشگری کشور دارای اهمیت است، برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در بحث ارتقای صنعت گردشگری و هتلداری موثر خواهد بود.»

او ادامه داد: «جامعه هتلداران ایران برگزاری این نمایشگاه را بسیار موثر و مفید می‌داند و در این نمایشگاه حضور خواهد داشت، بسیاری از هتل‌ها به شکل غرفه و مستقیم حضور دارند برای معرفی هتل، کارگاه‌های آموزشی برای مدیران و کارمندان هتل‌ها نیز برگزار خواهد شد.»

حمزه‌زاده تصریح کرد: «بسیاری از شرکت‌ها در حوزه تجهیز هتل‌ها فعالیت‌ می‌کنند که هتلداران با آنها آشنا نیستند و این نمایشگاه می‌تواند فرصتی برای آشنایی فعالان این دو حوزه باشد، آشنایی مدیران هتل‌ها و فعالان این حوزه از دیگر مزایای برگزاری این نمایشگاه است.»

همچنین در این مراسم از پوستر نمایشگاه نمایشگاه گردشگری پارس رونمایی شد.

گردشگری , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , بلیت , سفر , میراث فرهنگی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب...

مدیرکل میراث‌فرهنگی‌، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌ جنوبی گفت: «۳۱ پروژه گردشگری در خراسان جنوبی در هفته گردشگری سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.»
حسن رمضانی مدیرکل میراث فرهنگی این استان، امروز چهارشنبه 4 مهر در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته گردشگری با بیان این‌که گردشگری یک انتخاب است و نه اجبار، اظهار کرد: «به همان میزانی که بتوانیم تصویر مفیدی از استان ارائه کنیم، در این زمینه به موفقیت خواهیم رسید.»

 او با بیان اینکه زمانی در رسیدن به مقاصد خود در حوزه گردشگری موفق خواهیم بود که رسانه‌ها همکاری کنند، تصریح کرد: «اطلاع‌رسانی در این حوزه حساس است.»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی بیان کرد: «اطلاع‌رسانی در حوزه گردشگری با توجه به این موضوع که گردشگری بر اساس انتخاب گردشگر بوده و تا زمانی که تصویر امن و خوبی اطلاع‌رسانی نماییم موفق و اگر چهره مخدوشی از استان منظور نماییم گردشگر اینگونه مقصدی را برای سفر انتخاب نمی‌کند، دارای اهمیت است.»

او به شعار هفته جهانی جهانگردی اشاره کرد و گفت: «امسال شعار هفته گردشگری به عنوان تغییر ماهیت به سمت گردشگری الکترونیکی انتخاب شده که تلاش‌هایی در این راستا در سطح میراث فرهنگی با توجه به جوان بودن این موضوع صورت گرفته است.»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی ادامه داد: «از جمله اقداماتی که در استان در این راستا انجام گرفته می‌توان به راه‌اندازی نرم‌افزاری تحت عنوان واقعیت مجازی بازدید از کویر لوت اشاره نمود که در تمام مراکز گرشگری امکان بازدید از طریق فضای مجازی را برای گردشگران و علاقمندان به حوزه گردشگری محیا ساخته است.»

رمضانی به اقدامات صورت گرفته در حوزه گردشگری استان طی یک سال گذشته از سال 96 تاکنون اشاره کرد و گفت: «اجرای 31 پروژه از محل اعتبارات استانی با اعتبار 1.5 میلیارد تومان که بخشی از آن مربوط به تأمین زیرساخت‌های گردشگری بوده از جمله اقدامات در طی یک سال گذشته در سطح استان بوده است.»

او از جذب سرمایه‌گذاری 2.5 میلیارد تومانی بخش خصوصی در حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان طی یک سال گذشته خبر داد و افزود: «در این راستا طی هفته گردشگری تعدادی از پروژه‌های این بخش به بهره‌برداری می‌رسد.»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی ادامه داد: «همچنین در بحث تأمین زیرساخت‌ها از محل اعتبار شاخص‌های توسعه مناطق مبلغ 3میلیارد تومان شامل 22 پروژه در قالب اسناد خزانه برای تأمین برق، آب، گاز و راه در پروژه‌های گردشگری استان هزینه شده است.»

رمضانی با اشاره به اینکه در این بخش یک‌‌میلیارد و ٢٠٠ تومان از محل اعتبارات ملی هزینه شده است، یادآور شد: «همچنین 87میلیارد تومان یارانه به کارمزد تسهیلات بخش گردشگری و 25 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به سرمایه‌گذاران بخش گردشگری در استان پرداخت شده است.»

او به عمده‌ترین طرح‌های حوزه گردشگری در استان که در دست اقدام بوده اشاره کرد و گفت: «با اجرای این طرح‌های شاهد تحول چشم‌گیری در حوزه گردشگری استان خواهیم بود که می‌توان از عمده‌ترین آن‌ها به تبدیل باغ و عمارت معصومیه به هتل اشاره کرد.»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه این طرح  تاکنون بیش‌ از ۶٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در بهمن‌ماه امسال افتتاح می‌شود، خاطرنشان کرد: «ایجاد هتل سنتی در باغ و عمارت شوکت‌آباد بیرجند که فاز یک آن به بهره‌برداری رسیده و فاز دوم آن که ایجاد واحد اقامتی در مجموعه نارنجستان بوده از جمله طرح‌های در حال انجام است.»

رمضانی از افتتاح نخستین کمپ بیابانی دهسلم در هفته گردشگری در استان خبر داد و اضافه کرد: «برای این پروژه اعتباری معادل ٨٠٠ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده و این پروژه تجهیز و در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است.»

او افتتاح ساختمان پایگاه جهانی بیابان لوت را از دیگر پروژه‌های حوزه گردشگری استان دانست و یادآور شد: «این پایگاه آماده شده و گردشگرانی که علاقه‌مند به دیدن جذابیت‌های بیابان لوت هستند را قبل از بازدید توجیه می‌نماید.»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی به آمار مقایسه گردشگران خارجی ورودی به استان از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره و تصریح کرد: «این میزان با 38 درصد رشد همراه بوده که نشان‌دهنده این بوده که اگر بتوانیم موانع بر سر راه گردشگری استان را برطرف سازیم این استان ظرفیت پذیرش گردشگران خارجی را بیش از این دارد.»

رمضانی با بیان اینکه با توجه به اینکه خراسان‌جنوبی استانی کویری بوده و عمده گردشگران برای دیدن جذابیت‌های کویری آن به این استان سفر می‌کنند فصل و تقویم گردشگری استان از اواخر اردیبهشت‌ماه آغاز و تا اوسط یا اواخر خردادماه ادامه می‌یابد، عنوان داشت: «جذابیت‌های استان در سطح بین‌المللی نسبت به گذشته شناخته‌تر شده و عمده گردشگران خارجی ورودی به استان از کشورهای اروپایی هستند.»

او اضافه کرد: «خراسان‌جنوبی به دلیل موقعیت جغرافیایی در مرکز استان‌های گردشگرپذیر قرار دارد و مدت اقامت گردشگران خارجی ورودی به استان بین یک تا سه شب بوده و تلاش‌های زیادی برای افزایش ماندگاری گردشگران در استان صورت گرفته است.»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با اشاره به احتمال سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به استان، افزود: «با توجه به برگزاری جشن جهانی شدن بیابان لوت و قنات بلده فردوس تاریخ سفر ایشان بعد از محرم و صفر پیش‌بینی شده است.»

رمضانی به جاده آبگرم لوت و مشکلاتی که توسط برخی از مردم مطرح شده اشاره کرد و گفت: «از 80 کیلومتر این جاده تنها 20 کیلومتر آن خاکی و شسته بوده و مابقی آسفالت شده است.»

او ادامه داد: «همچنین برق‌رسانی به بیابان لوت با صرف هزینه دو میلیارد تومان و تأمین آب آشامیدنی از دیگر اقدامات بوده که با توجه به تأمین این زیرساخت‌ها آینده درخشانی در انتظار آبگرم لوت است.»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی از ثبت آبگرم دیگ رستم در فهرست آثار ملی خبر داد و گفت: «تاکون 25 میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان بخش گردشگری استان پرداخت شده که اگر یک سوم این میزان نیز سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در این بخش صورت گرفته باشد میزان سرمایه‌گذاری در این حوزه در استان‌ بیش‌از 30 میلیارد تومان در طی یک سال گذشته است.»

رمضانی به برخی از پروژه‌های قابل افتتاح بخش خصوصی در استان در حوزه گردشگری اشاره و خاطرنشان کرد: «افتتاح سه دفتر خدمات گردشگری در بشرویه، بیرجند و طبس، افتتاح یک باب کارگاه سنگ‌تراشی در بیرجند، یک باب سفره‌خانه در بیرجند و افتتاح یک اقامتگاه بوم‌گردی در فردوس و دو اقامتگاه بوم‌گردی در طبس و افتتاح کمپ گردشگری در دهسلم نهبندان از جمله این پروژه‌ها است.»

ایرانگردی , گردشگری , میراث فرهنگی , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , بلیت ، تور ، سفر , بهترین هتل , ارزان ترین هتل

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب...

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «سهم گردشگری و صنایع‌دستی از تسهیلات مربوط به طرح حمایت از اشتغال در روستاها، 24 هزار میلیارد ریال است که با اهتمام روستاییان این رقم می‌تواند به‌صورت کامل جذب شود.


علی‌اصغر مونسان روز پنجشنبه در دیدار صمیمی با سرمایه‌گذاران و فعالان بخش گردشگری آذربایجان غربی افزود: «آیین‌نامه مربوط به طرح حمایت از اشتغال روستایی در دولت نهایی و ابلاغ شد که فرصتی بی‌نظیر برای حمایت از اشتغال در روستاهاست.»

او ادامه داد: «همچنین 87 هزار میلیارد ریال تسهیلات 14 درصدی از محل سه بخش صندوق توسعه ملی، سازمان برنامه‌وبودجه و سازمان میراث‌فرهنگی برای فعالان بخش گردشگری در سال جاری در نظر گرفته شده است.»

او بیان کرد: «به علت تأثیر بالای صنایع‌دستی و گردشگری در اشتغال پایدار، دولت توجه ویژه‌ای به این 2 حوزه دارد و تسهیلات خوبی نیز در این خصوص در نظر گرفته شده است.»

معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: «کشورهایی با میراث‌فرهنگی کمتر توانسته‌اند با توسعه پروژه‌های مختلف در حوزه گردشگری درآمد زیادی را کسب کنند که با توجه به ظرفیت میراث‌فرهنگی قابل‌توجه در ایران، باید از تجربیات آنان در راستای توسعه گردشگری بهره ببریم.»

مونسان ابراز امیدواری کرد که با مواهب طبیعی، تمدن گران‌بها و سایر ظرفیت‌های منحصربه‌فرد، گردشگری نقش خود را در اقتصاد کشور بهتر از گذشته ایفا کند.

او بیان کرد: «دولت به استان‌هایی نظیر آذربایجان غربی که ظرفیت‌های تاریخی زیادی دارد، توجه ویژه‌ای داشته و اعتبار لازم برای توسعه گردشگری این استان‌ها با توجه ویژه مسئولان کشوری در اختیار مدیران استانی قرار می‌گیرد.»

او با اشاره به اهمیت گردشگری گفت: «امروز گردشگری در دنیا به اقتصاد سوم جهانی تبدیل شده و به‌صورت مستقیم در تولید ناخالص جهانی اثر دارد.»

او اضافه کرد: «یک‌هزار منطقه گردشگری در کشور وجود دارد که می‌توان با بهره‌مندی مناسب ظرفیت‌های گردشگری کشور را افزایش داد.»

مونسان دیروز و امروز برای بررسی وضعیت حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به آذربایجان غربی سفر کرده است.

ایرانگردی , گردشگری , بلیت , تور , سفر , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی

 

 

 

 

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

 

آپلود عکس

 

کوتاه کننده لینک

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

عکس پروفایل

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس