ادامه مطلب...
سایت ایرانگردی در ادامه انتخاب برترین اصناف کشور ، شیرینی سرای سی گل در شهر اراک را به عنوان قنادی برتر در این شهرستان معرفی کرد.آن چه که در شهر اراک زياد است ، قنادي و شيريني پزی است ، ولي تعداد معدودی از اين قنادي ها توانسته اند در برترین جایگاه در این حرفه قرار بگيرند.شيرينی فروشی ها، قنادي ها و کافه هايي که به شيرينی های خوشمزه و لذيذ شهره اند و با طبخ و ارائه شيرينی ها و کيک های خوشمزه و با کيفيت توانسته اند نام خود را بر سر زبان شيرينی دوست ها بياندازند ، می توانند براي يک جعبه شيرينی هر شهروندی را از آن سر اراک به مغازه شان بکشانند.از جمله شیرینی سرای سی گل که در طول سال ها با کيفيت بالا و طعمِ عالی محصولاتش و همچنين خلاقيت هاي مختلف در شيريني و کيک ها، توانسته است خود را در دل مردم اراک و حتی مسافرانی که از داخل شهر عبور می کنند ، جا کند.شیرینی سی گل مصمم است سليقه سخت پسند ايرانی جماعت را به خود جلب نماید و همواره سعی دارد همچنان مشتریان وسواسی خود را راضی نگهدارد.

ادامه مطلب...
در شیرینی سرای سی گل هر مدل شیرینی ای که بخواهید خواهید یافت. همگی آن ها با بهترین مواد اولیه و زیبا ترین تزئینات برای شما تهیه شده اند. خلاقیت در خلق شیرینی های تازه و تزئین انواع خوردنی ها یکی از مهم ترین نقاط قوت این قنادی می باشد. شیرینی های سی گل برای میهمانی ها و مناسبت ها و پذیرایی از میهمان های رودربایستی دار کاملاً مناسب هستند.کیک های سفارشی سی گل یکی دیگر از نکته های مثبت این مجموعه است، هر طرحی و هر شکلی و با هر مواد اولیه ای، فرقی نمیکند؛ سفارش از شما، کیکش از سی گل! اخلاق خوب مدیریت و فروشنده های شیرینی سرای سی گل در تایید حرفه ای بودن این تیم است و هر کسی را مشتری دائمی خود میکند.

ادامه مطلب...
درشیرینی سرای سی گل ، انواع شيريني هاي باکیفیت و لذیذ ايرانی ، خارجی ، کاپ کيک ها، کيک هاي تولد کلاسيک و مدرن ، دونات ها و انواع نان هاي فوق العاده خوشمزه که در ویترین های زیبای فروشگاه در کنار هم صف کشیده اند ، درانتظار شما هستند.سی گل با استفاده از مواد آلی، طبیعی و ایمن، محصولاتی با طعم های منحصر به فرد و متناسب با انواع ذائقه ها و رژیم های مختلف برای شما عزیزان آماده می کند و توجه به کیفیت و مواد اولیه خوب و سالم و هنر و خلاقیت در تزئین کیک ها شعار اصلی اش است، شعاری که به آن جامه عمل پوشانده است.

ادامه مطلب...
این قنادی در اسفندماه 1397 از سوی سایت ایرانگردی ، به عنوان شیرینی سرای نمونه شهر اراک انتخاب شده است.راستی شیرینی سرای سی گل همچنان به خدمت به شما همشهریان عزیز و مشتریان وفادار خود ، افتخار می کند.ضمنا شیرینی سی گل با تلاش های خستگی ناپذیر و اثرگذار در صنعت قنادی توانسته است عنوان برند برتر اصناف  در سال 1395 و عناوین متعدد دیگر کشوری و استانی در این حرفه را از آن خود کند. 

ادامه مطلب...
آدرس:شهر اراک - خیابان دانشگاه - بعد از بانک سپه

تلفنهای تماس: 33671291 و 33671939-086

موبایل: 09128610830 - 09121120672 - 09181611072
ادامه مطلب...

شیرینی سرای سی گل اراک , قنادی سی گل اراک , بهترین قنادی اراک , شیرینی سی گل اراک , قنادی اراک , بلیت ، سفر , ایرانگردی , گردشگری

ادامه مطلب...
سایت ایرانگردی در ادامه انتخاب برترین اصناف کشور ، شیرینی سرای گل سرخ921 در شهر میبد را به عنوان قنادی برتر در این شهرستان معرفی کرد.آن چه که در شهر میبد زياد است ، قنادي و شيريني پزی است ، ولي تعداد معدودی از اين قنادي ها توانسته اند در برترین جایگاه در این حرفه قرار بگيرند.شيرينی فروشی ها، قنادي ها و کافه هايي که به شيرينی های خوشمزه و لذيذ شهره اند و با طبخ و ارائه شيرينی ها و کيک های خوشمزه و با کيفيت توانسته اند نام خود را بر سر زبان شيرينی دوست ها بياندازند ، می توانند براي يک جعبه شيرينی هر شهروندی را از آن سر میبد به مغازه شان بکشانند.از جمله شیرینی سرای گل سرخ921 با مدیریت آقای حاج حسین راه پیما و فرزندشان آقای منصور راه پیما که در طول سال ها با کيفيت بالا و طعمِ عالی محصولاتش و همچنين خلاقيت هاي مختلف در شيريني و کيک ها، توانسته است خود را در دل مردم میبد و حتی مسافرانی که از داخل شهر عبور می کنند ، جا کند.شیرینی سرای گل سرخ921 مصمم است سليقه سخت پسند ايرانی جماعت را به خود جلب نماید و همواره سعی دارد همچنان مشتریان وسواسی خود را راضی نگهدارد.

در شیرینی سرای گل سرخ921 هر مدل شیرینی ای که بخواهید خواهید یافت. همگی آن ها با بهترین مواد اولیه و زیبا ترین تزئینات برای شما تهیه شده اند. خلاقیت در خلق شیرینی های تازه و تزئین انواع خوردنی ها یکی از مهم ترین نقاط قوت این قنادی می باشد. شیرینی های گل سرخ921 برای میهمانی ها و مناسبت ها و پذیرایی از میهمان های رودربایستی دار کاملاً مناسب هستند.کیک های سفارشی گل سرخ921 یکی دیگر از نکته های مثبت این مجموعه است، هر طرحی و هر شکلی و با هر مواد اولیه ای، فرقی نمیکند؛ سفارش از شما، کیکش از گل سرخ! اخلاق خوب آقای راه پیما مدیریت و فروشنده های شیرینی سرای گل سرخ در تایید حرفه ای بودن این تیم است و هر کسی را مشتری دائمی خود میکند.

درشیرینی سرای گل سرخ921 ، انواع شيريني هاي باکیفیت و لذیذ ايرانی ، سنتی ، کاپ کيک ها، کيک هاي تولد کلاسيک و مدرن ، دونات ها و انواع باقلوا هاي فوق العاده خوشمزه که در ویترین های زیبای فروشگاه در کنار هم صف کشیده اند ، درانتظار شما هستند.گل سرخ921 با استفاده از مواد آلی، طبیعی و ایمن، محصولاتی با طعم های منحصر به فرد و متناسب با انواع ذائقه ها و رژیم های مختلف برای شما عزیزان آماده می کند و توجه به کیفیت و مواد اولیه خوب و سالم و هنر و خلاقیت در تزئین کیک ها شعار اصلی اش است، شعاری که به آن جامه عمل پوشانده است.

این قنادی در اسفندماه 1397 از سوی سایت ایرانگردی ، به عنوان شیرینی سرای نمونه شهر میبد انتخاب شده است.راستی شیرینی سرای گل سرخ921 همچنان به خدمت به شما همشهریان عزیز و مشتریان وفادار خود ، افتخار می کند.

وبسایت:https://harchyz.club/telegramCh/GoleSorkh921

آدرس:استان یزد - شهر میبد - امیرآباد - نرسیده به میدان ولی عصر - نبش کوچه نیلوفر 34

تلفنهای تماس: 32332254-035

موبایل: 09132575720 - 09131529583

شیرینی سرای گل سرخ921 میبد , قنادی گل سرخ921 , بهترین قنادی میبد , شیرینی سرای میبد , قنادی میبد , بلیت ، سفر , ایرانگردی , گردشگری

ادامه مطلب...
سایت ایرانگردی در ادامه انتخاب برترین اصناف کشور ، شیرینی سرای قصرشیرین در شهر نطنز را به عنوان قنادی برتر در این شهرستان معرفی کرد.آن چه که در شهر نطنز زياد است ، قنادي و شيريني پزی است ، ولي تعداد معدودی از اين قنادي ها توانسته اند در برترین جایگاه در این حرفه قرار بگيرند.شيرينی فروشی ها، قنادي ها و کافه هايي که به شيرينی های خوشمزه و لذيذ شهره اند و با طبخ و ارائه شيرينی ها و کيک های خوشمزه و با کيفيت توانسته اند نام خود را بر سر زبان شيرينی دوست ها بياندازند ، می توانند براي يک جعبه شيرينی هر شهروندی را از آن سر نطنز به مغازه شان بکشانند.از جمله شیرینی سرای قصرشیرین با مدیریت آقای کرمی و در طول سال ها با کيفيت بالا و طعمِ عالی محصولاتش و همچنين خلاقيت هاي مختلف در شيريني و کيک ها، توانسته است خود را در دل مردم نطنز و حتی مسافرانی که از داخل شهر عبور می کنند ، جا کند.شیرینی قصرشیرین مصمم است سليقه سخت پسند ايرانی جماعت را به خود جلب نماید و همواره سعی دارد همچنان مشتریان وسواسی خود را راضی نگهدارد.

ادامه مطلب...

در شیرینی سرای قصرشیرین هر مدل شیرینی ای که بخواهید خواهید یافت. همگی آن ها با بهترین مواد اولیه و زیبا ترین تزئینات برای شما تهیه شده اند. خلاقیت در خلق شیرینی های تازه و تزئین انواع خوردنی ها یکی از مهم ترین نقاط قوت این قنادی می باشد. شیرینی های قصرشیرین برای میهمانی ها و مناسبت ها و پذیرایی از میهمان های رودربایستی دار کاملاً مناسب هستند.کیک های سفارشی قصرشیرین یکی دیگر از نکته های مثبت این مجموعه است، هر طرحی و هر شکلی و با هر مواد اولیه ای، فرقی نمیکند؛ سفارش از شما، کیکش از آقای کرمی! اخلاق خوب مدیریت و فروشنده های شیرینی سرای قصرشیرین در تایید حرفه ای بودن این تیم است و هر کسی را مشتری دائمی خود میکند.

ادامه مطلب...

درشیرینی سرای قصرشیرین ، انواع شيريني هاي باکیفیت و لذیذ ايرانی ، خارجی ، کاپ کيک ها، کيک هاي تولد کلاسيک و مدرن ، دونات ها و انواع نان هاي فوق العاده خوشمزه که در ویترین های زیبای فروشگاه در کنار هم صف کشیده اند ، درانتظار شما هستند.قصرشیرین با استفاده از مواد آلی، طبیعی و ایمن، محصولاتی با طعم های منحصر به فرد و متناسب با انواع ذائقه ها و رژیم های مختلف برای شما عزیزان آماده می کند و توجه به کیفیت و مواد اولیه خوب و سالم و هنر و خلاقیت در تزئین کیک ها شعار اصلی اش است، شعاری که به آن جامه عمل پوشانده است.

ادامه مطلب...

این قنادی در اسفندماه 1397 از سوی سایت ایرانگردی ، به عنوان شیرینی سرای نمونه شهر نطنز در استان اصفهان انتخاب شده است.راستی شیرینی سرای قصرشیرین همچنان به خدمت به شما همشهریان عزیز و مشتریان وفادار خود ، افتخار می کند.

آدرس:استان اصفهان - شهر نطنز - سرابان - روبروی مسجد حجت
تلفن های تماس: 09133621065 - 09301667357 - 2و03154228600

ادامه مطلب...

شیرینی سرای قصرشیرین نطنز , قنادی قصرشیرین نطنز , بهترین قنادی نطنز , شیرینی قصرشیرین نطنز , قنادی قصرشیرین , بلیت ، سفر , ایرانگردی , گردشگری

 

ادامه مطلب...

با حضور مدیرسایت ایرانگردی ، تقدیرنامه برترین قنادی و برند نمونه شیرینی در استان قزوین ، به استاد فرخ نیا مدیریت قنادی پرستو اهدا شد.

رضا نورمحمدی مدیر سایت ایرانگردی در حاشیه بازدید از قسمت های مختلف قنادی پرستو ، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های استاد فرخ نیا و پرسنل این مجموعه در اعتلای هر چه بیشترکیفیت محصولات ، پرستو را نامی ماندگار در صنعت شیرینی پزی استان قزوین و حتی کشور دانست.

وی وجدان کاری ، حسن اخلاق و مشتری مداری و همچنین تجربیات ارزشمند پرسنل این مجموعه را مثلث موفقیت قنادی پرستو در این صنعت ، عنوان کرد.

شایان ذکر است قنادی پرستو با مدیریت آقای فرخ نیا از جمله قنادی های بسیار پرطرفدار شهرستان تاریخی قزوین است که به دلیل محصولات با کیفیت و خوشمزه و همچنین رضایتمندی مشتریان ، از اعتبار خاصی برخوردار می باشد.این قنادی با مدیریت توانمند خود ، علاوه بر اهالی قزوین ، مسافران و گردشگران را نیز به خود جذب کرده است.پیشنهاد سایت ایرانگردی به شما برای خرید انواع شیرینی جات ، قنادی پرستو می باشد.

ادامه مطلب...

آدرس :استان قزوین - قزوین - چهارراه بوعلی - نبش خیابان فردوسی


تلفن:02833228833 - 09120968609

ادامه مطلب...

تاریخ درج خبر:97/3/5

 قنادی پرستو , قنادی پرستو قزوین , بهترین قنادی قزوین , قنادی قزوین , ایرانگردی , گردشگری , بلیت , تور ، سفر , فرخ نیا

 

 

 

 

 

ادامه مطلب...
در طول تاریخ  استفاده از آثار هنری در بازسازی منزل و طراحی دکوراسیون داخلی منزل بخصوص سفالگری ، نقش هنری و سودمندگرایانه ای داشته و نسل به نسل چرخیده است.

در هر شکل و اندازه ای، سفال یکی از بهترین های دکوراسیون داخلی منزل است. چه در تعداد کم، و چه در حد بی شمار روی طاق شومینه قرار گرفته باشد، این وسیله جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین اجزا در طراحی دکوراسیون داخلی پس از بازسازی ساختمان ثابت کرده است.

برای تزئین یک خانه با سفال، گزینه های بسیاری وجود دارد. از کوزه های عتیقه گرفته تا گلدان های مدرن دست ساز، محیط زندگی شما را از بی هویتی و بی حاصل بودن نجات می دهند. شما چه فردی قانع و کم خواه باشید که ترجیح می دهد یک عدد ظرف سفالی داشته باشد، چه تجملاتی و زیاده خواه، ظروف مورد نظر شما در گالری جوان وجود دارد.

گالری ظروف دکوری "جوان" در بازار تاریخی شهر زیبای اراک با مدیریت استاد آقای "مجاوری" ارائه کننده زیباترین صنایع دستی از نوع سفال به ایرانگردان و گردشگران گرامی می باشد.پس در سفر به اراک ، فرصت را برای دیدار از این فروشگاه هنری ، از دست ندهید.

این فروشگاه از دیدگاه سایت ایرانگردی ، به عنوان مرکز نمونه و برتر عرضه اجناس دکوری و سفالی در اراک معرفی شده است.لذا به ایرانگردان و گردشگران توصیه می گردد برای یکبار هم که شده از این مجموعه بازدید نمایند.

آدرس:شهر اراک - بازار چهارسو - به سمت خیابان محسنی - روبروی حوزه علمیه

تلفن: 09188623673 (مجاوری)

گالری جوان اراک , گالری جوان , مجاوری اراک , اجناس دکوری , اجناس سفالی , سفر

ادامه مطلب...

قرن هاست که خراسان جنوبی پیشتاز ، پیشگام و پرچم دار تولید بهترین زعفران در جهان است. به همین منظور قاینات را پایتخت زعفران جهان می نامند.
به پاس حفظ این جایگاه ، تروند زعفران پیشگام شد تا این پیش قدمی را هم چنان با جدیدترین تغییرات و تحولات بازارهای جهانی بسط دهدو تقدیم نسل های آینده نماید و هم چنان این پرچم پر افتخار را در این سرزمین کهن تولید زعفران برافراشته نگه دارد. پدران و مادران پرتلاشی كه عمر پر برکت خویش را در کشت و تولید با کیفیت ترین زعفران دنیا در این منطقه سپری کرده اند به ما آموختند چگونه علم را با تجربه درآمیزیم و در کسب کار زعفران طرحی نو دراندازیم تا پاس داشت این میراث کهن خانوادگی و ودیعه الهی باشیم.

ادامه مطلب...

نخستین واحد اصولی تحقیقات، فرآوری بسته بندی و صادرات زعفران با نام تروندزعفران در خاک قائنات ریشه دواند. دیوارها برآمدند و قامت های استوار، ستون به سقف ها زدند تا سایبانی فراهم شود از دانایی و توانایی. با اتمام کار پروژه در 11 و 12 آبان ماه سال 1381 همزمان با برگزاری اولین جشنواره ملی زعفران، اولین مجتمع بین المللی و واحد اصولی سورت، فرآوری، بسته بندی و صادرات زعفران با نام شرکت تروند زعفران قاین را درکنار مزارع زیبای زعفران راه اندازی نمودیم. دراین تردیدی نیست آنان که کودکی خود را در لابه لای گل های زعفران گذرانده اند و چهره رنج دیده خود را با سرخی زعفران سرخ نگه داشتند بهتر از دیگران می دانند با این موهبت خدادادی چگونه همراه شوند وآن را به اوج عزت برسانند. تروند زعفران قاین سایه بانی است که همین کودکان زعفران کار دیروز و مردان امروز آن را فراهم آوده اند تا در سایه آن با همدلی و هم صدایی زعفران ایران را بیش از گذشته جهانی کنند.

ادامه مطلب...

اکنون گروه کشاورزی و زعفران کاری صنایع تبدیلی و تکمیلی تروند زعفران قاین با هدایت آقای مهندس محسن احتشام و خانم مهندس اکبرنژاد و با بیش از دو هزار عضو کشاورز تامین کننده در بیش از 35 کشور جهان حضور فعال دارد .کیفیت زعفران تروند از شهرت جهانی در بازارهای صادراتی زعفران ایران برخورداراست و موفقیت های کسب شده ملی و بین المللی و تقدیرنامه های مختلف کسب شده در سال های اخیر ، گواه این مدعا می باشند.

ادامه مطلب...

آدرس کارخانه :خراسان جنوبی ، قاین ، شهرک صنعتی ، بلوار صنعت ، بلوار تلاش شرقی ،بلوار کوشش، قطعه 50-49 ، مجتمع بین المللی تحقیقات ، کشت ، فرآوری ، بسته بندی و صادرات تروند زعفران قاین لینک کانال تروند زعفران در تلگرام: https://t.me/saffrontarvand
کد پستی :    97611-86118
تلفن :    32538488 - 32538477 - 056 32538815 - 32538814 - 32538600
فکس :    32538630 - 32538845 - 056
پست الکترونیک :    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
پست الکترونیک :    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ادامه مطلب...

 

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده محصولات متنوع تروندزعفران به وبسایت http://www.tarvandsaffron.ir مراجعه فرمایید.

تروند زعفران قائن , بهترین زعفران ایران , تروند زعفران , محسن احتشام تروند زعفران , مهندس اکبرنژاد تروند زعفران , ایرانگردی , گردشگری , سفر , زعفران

 

ادامه مطلب...


معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از ایجاد منطقه نمونه گردشگری کویر مرنجاب در آینده نزدیک خبر داد.


حمید امینی در نشست کارگروه  فنی مناطق نمونه گردشگری اداره کل با اعلام این مطلب افزود:مناطق نمونه گردشگری به عنوان یکی ازمصادیق  تاسیسات گردشگری مندرج در آیین نامه اصلاح ، ایجاد وتکمیل این تاسیسات (مصوب هیئت دولت ) توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی ایجاد می شوند .

وی تصریح کرد:به منظور انطباق تاسیسات گردشگری وخدمات رسانی باضوابط فنی گردشگری ،وهمچنین لزوم رعایت ملاحظات زیست محیطی ، اصول معماری وشهرسازی و با درنظر گرفتن طرحهای بالادست (همچون: طرح آمایش سرزمین ، طرح جامع گردشگری ، برنامه های توسعه ، سیاستهای توازن منطقه ای ،فرهنگ وآداب ورسوم جوامع میزبان ومواردی ازاین دست) سرمایه گذارهریک از مناطق نمونه موظف به انجام مطالعات وتهیه طرح جامع برای ایجاد منطقه نمونه  مورد تقاضای خود می باشند. لذا این مطالعات ابتدا در کمیته فنی واقع در معاونت سرمایه گذاری وطرحها(باحضور نمایندگان دستگاههای عضو کارگروه گردشگری ) مورد بررسی کارشناسی قرارگرفته وماحصل آن در کارگروه گردشگری استان ارائه و پس از بررسی مورد تصویب قرارمی گیرد.


امینی تصریح کرد:درشهرستان آران وبیدگل چهارمنطقه نمونه "کویرمرنجاب "، " نوش آباد"، "ابوزیدآباد" ومجموعه تاریخی "وی گل" دارای مصوبه هیئت وزیران هستند.
معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان ضمن اشاره به پیشینه تلاشهای اداره کل ومسئولین محلی برای ساماندهی  گردشگری منطقه مرنجاب به لزوم ساماندهی وضعیت گردشگری کویر مرنجاب مطابق با استانداردهای سازمان میراث فرهنگی اشاره کرده و اظهار داشت:هم اکنون با اعلام آمادگی مقامات شهرستان  وپیگری های اداره کل میراث فرهنگی برای ساماندهی منطقه واعلام آمادگی جمعی از سرمایه گذاران محلی (شرکت توسعه کویرآران وبیدگل ) ،طرح ساماندهی گردشگری در محدوده کاروانسرای مرنجاب. دردستور کار کمیته فنی اداره کل قرار گرفت.


وی تصریح کرد:اولین جلسه کمیته فنی بررسی مطالعات منطقه نمونه گردشگری کویرمرنجاب در هفته جاری برگزارشد.در این جلسه سرمایه گذاروشرکت مشاور گزارشی ازطرح پیشنهادی ارائه نموده وسپس اعضا  کمیته ازازگانهای ذی ربط نظرات وپرسشهای خودرادر خصوص طرح مطرح ومقررشد  پس ازتهیه استعلامات مورد نظر اعضا توسط سرمایه گذار، بررسی این مطالعات در جلسه آتی کمیته فنی اداره کل ادامه یابد.

رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , گردشگری , ایرانگردی , هتل , بلیت , رستوران , تور

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب...

معاون برنامه ريزي و سرمايه گذاري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد با همراهي بخشدار تفت و مسئول نمايندگي ميراث فرهنگي در اين شهرستان از بخش مرکزي شهرستان و دهستان هاي نصرآباد، علي آباد و دهشير بازديد کردند.
در نشست محمدرضا نصيري معاون برنامه ريزي و سرمايه گذاري اين اداره کل و فرماندار شهر نمونه گردشگري تفت توضيحاتي درخصوص زيرساخت هاي گردشگري اين شهرستان به عنوان يکي از يازده شهر نمونه گردشگري ارائه گرديد و فرماندار تفت بر لزوم اختصاص اعتبارات ملي و استاني با همکاري فرمانداري و شهرداري جهت ايجاد تأسيسات گردشگري تأکيد کرد. همچنين مقرر گرديد فرمانداري و بخشداري شهرستان جهت ايجاد واحدهاي مستقل اقامتي در کل شهرستان تفت جانمايي لازم را انجام داده و جهت اقدامات بعدي به ميراث فرهنگي اعلام کنند.
معاون برنامه ريزي و سرمايه گذاري ميراث فرهنگي عنوان کرد: در اين نشست مقرر گرديد مطالعه شهرنمونه گردشگري اين شهرستان توسط پيمانکار به مرحله اجرا در آيد.
نصيري افزود: ايجاد و بهسازي سرويس هاي بهداشتي در دهستان هاي شهرستان تفت در اولويت قرار دارد که اميد است با همکاري فرمانداري، بسيج سازندگي و ميراث فرهنگي اقدام شود.
اين مقام مسئول تصريح کرد: با توجه به عدم وجود تأسيسات اقامتي ـ پذيرايي در دهستان نصرآباد نيز مقرر شد شرکت تعاوني دهياري ها با همکاري ميراث فرهنگي نسبت به ايجاد واحد اقامتي و پذيرايي در اين دهستان اقدام کند.
وي همچنين خاطرنشان ساخت: دو واحد بوم گردي با پيگيري هاي دهياري و بخشداري نيز ايجاد خواهد شد.
نصيري دهستان علي آباد با وجود داشتن قلعه اي تاريخي و زيبا که در نزديکي شاهراه يزد ـ شيراز قرار دارد را دهستاني با پتانسيل بالقوه گردشگري دانست و افزود: اميد است با همکاري شرکت تعاوني و شورا مطالعاتي در خصوص طراحي و ايجاد کمپ گردشگري در اين دهستان انجام شود.
معاون برنامه ريزي و سرمايه گذاري ميراث فرهنگي يزد درخصوص دهستان دهشير اظهار داشت: تبديل کاروانسراي موجود در دهستان دهشير به واحد بوم گردي و راه اندازي محل ارائه توانمندي هاي صنايع دستي با همکاري شورا، دهياري و بخشداري اين دهستان نيز از اولويت هاي در دست اجرا در دهشير است.

@رضا نورمحمدی - عطیه مومنی

 

 

 

ادامه مطلب...

تپه سیلک یکی از قدیمی‌ترین مراکز شناخته‌شده سکونت انسان ماقبل‌تاریخ در فلات ایران است.

تحقیقات نشان می‌دهد که در حدود ۸۰۰۰ سال پیش، مردمی در این ناحیه ساکن بوده‌اند که تمدن پیشرفته‌ای داشته‌اند.

دوران زندگی در سیلک را به شش دوره تقسیم می‌کنند که از ۸۰۰۰ سال پیش شروع شده تا آخرین دوره که مربوط به ۲۷۰۰ سال پیش است. هر مرتبه که در وضع زندگی مردم سیلک تغییری رخ می‌داده، نقش ظروف سفالینی که آنها می‌ساخته‌اند تغییر می‌کرده است.

بعضی از این سفال‌ها از بهترین و زیباترین نمونه‌های سفال‌سازی هستند که تاکنون در ایران به دست آمده تا آنجا که موزه‌های دنیا با داشتن ظروف سفالی سیلک به خود می‌بالند و شاید بهتر بود تمام مکتب‌های نقاشی دنیا را به علاوه «۱» می‌کردند و آن «۱» منحصر به سبک نقوش سفالینه‌های سیلک بود.

مردم سیلک جنگجو نبوده‌اند چون در میان آثارشان اسلحه و ادوات جنگی دیده نمی‌شود و بیشتر آثارشان مربوط به کشت و زراعت است.

ادامه مطلب...

سفال سیلک

سیلک امروزی فقط در تپه جنوبی و شمالی است هر چند که در منطقه‌ای به طول و عرض ۴کیلومتر، اشیاء و قبرهای هزاران‌ساله پیدا شده که اکنون خانه‌های مردم بر روی آنها بنا شده است.

آخرین نتایج کاوش‌های باستان‌شناسی نشان می‌دهد که یک زیگورات در سیلک وجود داشته که اگر این‌طور باشد، تاریخ باستان‌شناسی کمی تکان خواهد خورد.

ادامه مطلب...

سیلک

«سیلک» محوطه باستانی وسیعی است در کنار روستای دیزچه در کنار جاده‌ای که کاشان را به فین وصل می‌کند. این محوطه دو تپه شمالی و جنوبی با فاصله 600‌‌ متر دارد. در اطراف تپه جنوبی، دو گورستان قرار دارد. این منطقه توسط «رومن گیرشمن» حفاری شده است. در تپه شمالی، دو دو‌ره فرهنگی مشخص شد که قدیمی‌ترین آثار آن به 7500سال پیش تعلق دارد و حدود 6100سال پیش متروک شده است. درتپه جنوبی نیز از 6100سال پیش زندگی جاری بوده است. دوره دیگری نیز شناخته شده است که در این دوره زیگورات سیلک ساخته شده است و به 4250 تا 5000سال پیش تعلق دارد. آثار مکشوفه، از تپه جنوبی مربوط به ۵۰۰۰ سال قبل است.

دو گورستان به 3500 سال قبل و 3000 سال قبل یعنی دوره مادها تعلق دارند. این منطقه را شاید بتوان تنها شهر جهان محسوب کرد که هفت هزار و پانصد سال در آن زندگی جاری بوده است. خاک‌سپاری در این دو گورستان مادی با موارد دیگر خاک‌سپاری در فلات ایران فرق دارد و نشان از ظهور فرهنگ جدیدی دارد. آن‌ها ابتدا گودالی حفر می‌کردند و جسد را در آن قرار می‌دادند سپس روی آن‌را خاک می‌ریختند تا مانند سقفی شیروانی از سطح زمین بالاتر آید و روی تپه خاکی را سنگ می‌گذاشتند.

درون قبرها اشیای سفالی، مفرغی و تزیینی قرار می‌دادند. در این زمان هنوز طلا شناخته نشده بود. سفال این دوره شبیه سفال‌های «نوشیجان» و «گودین» و هم‌چنین شبیه سفال‌های «فریگ» است. سبک ساخت این‌سفال‌ها با دوره های قبل متفاوت است. در این میان ظروف آب‌خوری با آب‌ریزهای به شکل منقار پرندگان دیده می‌شود که کاملن نو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ظهور است. این ظروف طرح‌های متنوعی دارند و مشابه آن‌ها در شمال غرب ایران دیده شده ولی آن‌ها بدون طرح هستند.

گیرشمن کشف کرد که سازه عظیم سیلک بر روی سکو قرار گرفته است که بعد از آن در شهرهای اورارتویی ومادی می‌توان این نوع سکوها را مشاهده کرد. کاسه‌هایی با لبه واریخته در این مکان بسیار دیده می‌شوند که به دوره آغاز نگارش تعلق دارند و بر روی آن‌ها آثاری از نگارش دیده می‌شود که به دو‌‌ره آغاز نگارش ایلامی تعلق دارند. در حفاری‌هایی که در زمستان سال 1380 انجام شد.

دیوار خشتی سکوی زیگورات نمایان شد و این زیگورات را می‌توان قدیمی‌ترین زیگورات فلات ایران و بین‌النهرین نامید. چهار گوشه زیگورات رو به چهار جهت اصلی جفرافیایی بوده و سه طبقه داشته است. دو برجک قوس‌دار نیز در بالاترین سطح زیگورات قرار دارند که رو به سمتی هستند که در طلوع آفتاب اولین شعاع‌های نور خورشید را جذب می‌کنند. بر بالای زیگورات نیز اتاقکی قرار داشته است. البته باید گفت نظرات مختلفی در مورد زیگورات بودن یا نبودن این سازه بیان شده‌است و در مورد آن نمی‌توان نظر قطعی داد.

ادامه مطلب...

تپه سیلک در حقیقت زیگورات یا محل عبادت اقوام باستانی بود‌ه است که از گل رس و سفال ساخته شده است. این بنای تاریخی تا سال ۱۳۱۰ خورشیدی شناسایی نشده بود و در میان مردم کاشان به شهر نفرین شده معروف بود تا این‌که با کاوش‌های باستان‌شناسان خارجی کشف شد‌. در خرابه‌های تپه باستانی سیلک چند اسکلت انسان و ظروف قدیمی پیدا شده‌است که این اشیا در موزه‌های لوور فرانسه، موزه‌ی ملی ایران و موزه‌ی باغ فین و موزه‌ایی در جنب این بنای باستانی قرار داده شده است. از نکات قابل توجه این منطقه باستانی وجود خرده سفال‌های چند هزار ساله روی زمین و اطراف این تپه‌ها است.

ادامه مطلب...


آخرین آزمایش‌های تبار‌شناسی مولکولی صورت گرفته بر روی نمونه‌های انسانی سیلک، مارکر R1a شاخص مردمان هندو ایرانی در یک نمونه 6000 ساله مشاهده‌شد. این مورد، می‌تواند دلالت‌گر نادرستی فرضیه رایج مهاجرت آریایی‌ها در هزاره‌های دوم و سوم پیش از میلاد به فلات ایران و ناآریایی بودن تمدن‌های فلات ایران به شمار آید. تمدن تپه سیلک، در نواحی گوناگون، و تحت تاثیر وضع زمین و آب و هوا، و روابط ساکنان آن هم‌سایگان، و تاخت و تازها، و مهاجرت‌ها، به اشکال گوناگون متظاهر شده‌است.

مسکن انسان در این ناحیه نخست به صورت کوه‌ها، یا خانه‌های محقری که از نی و شاخه‌های درخت ترکیب یافته بود، ساخته‌شد، و بعدها روی نی و شاخه‌های درخت گل مالیدند، و یا دیوارهای خانه را با چینه بالا بردند ولی خیلی زود برای بالا بردن دیوارها از خشت خام استفاده کردند. در ابتدا خشت‌ها را بدون قالب می‌ساختند، ولی بعدن برای ساختن آن قالب به کار بردند، و توانستند خشت‌ها را یک اندازه و منظم به‌سازند. در داخل خانه‌ها دیوارها را با گل آجری رنگ می‌کردند.

و مردگان را در زیر کف اطاق‌ها که آجر فرش یا سنگ فرش نبود، دفن می‌کردند. مردگان را در این قبرها به صورت «چمپاته» به خاک می‌سپردند، و هم‌راه آن‌ها در گورشان اشیایی قرار می‌دادند و این اشیا در بعضی از گورها پر ارزش و زیاد بود، و در بعضی دیگر کم و بی‌ارزش. ذوق و سلیقه هنری این مردم از روی حکاکی‌های آن‌ها که نخستین بار روی استخوان انجام شده‌است، و از روی نقوش سفال‌شان ظاهر می‌شود.

ادامه مطلب...


کوزه‌گری

در خانه، زن که نگه‌بان آتش است، مدت‌ها کار کوزه‌گری بدون چرخ را انجام می‌دهد. علت دیرکرد به‌کا‌رگیری چرخ را نیز هم‌این دانسته‌اند. تنها در هزاره چهارم پیش از میلاد اختراع شد. در آن موقع کوزه‌گر با به‌کارگیری چرخ تکمیل شده سفال‌گری، توانست انواع گوناگون سفال‌هایی را که از دید هنری به درجه بلندی رسیده بودند به مشتریان بدهد. این سفال اطلاعات بسیار زیادی راجع به هنرمندان در آن زمان در دسترس ما می‌گذارد. سیلک یکی از مکان‌های تاریخی پس از تمدن جیرفت کرمان در فلات ایران است که مدارک نوشته از دوران پیش از هخامنشی در آن پیدا شده ولی خطی که هم‌زمان با آغاز تاریخ در ایلام به وجود آمده‌ بود، تحت نام پرتو ایلامی شناخته شده پس از رها شدن این پایگاه تجارتی از میان رفت.

رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , گردشگری , ایرانگردی , هتل , بلیت , رستوران

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

 

آپلود عکس

 

کوتاه کننده لینک

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

عکس پروفایل

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس